31 жовтня в Житомирі в Клубі елітарного кіно відбудеться кінопоказ до Дня всіх святих — Гелловіна. Організатори кіноклубу підготували фільм режисера Джима Джармуша "Виживуть тільки коханці". Про цей фільм, а також про те, які кінострічки подивитися на Гелловін, Суспільному розповів організатор кінопоказів у Житомирі, викладач Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв імені Огієнка Ігор Шурпан.
Кінопоказ до Гелловіну
За словами Ігоря Шурпана, традиція засідань Клубу елітарного кіно триває в Житомирі вже понад 10 років. Нині зустрічі відбуваються в муніципальному просторі "Вежа" щочетверга о 15.:15 — там безкоштовно можна подивитися різні фільми. Клуб входить до всеукраїнської мережі кіноклубів і працює в рамках оглядового семінару від Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв. 31 жовтня до перегляду підготували художній фільм "Виживуть тільки коханці".
"Це романтична історія кохання двох давніх вампірів, які познайомилися ще за татаро-монгольських часів і живуть до теперішнього часу. Вона енергійна, цікавиться мистецтвом, історією. А він – музикант, якого нічого в житті не цікавить. Але деякі обставини заставлять їх знову зійтися разом. Дуже візуально гарний фільм. Нібито і жах є, тому що головні дії особи це вампіри. І, з іншого, це не "Сутінки", — розповів Ігор Шурпан.
Які фільми подивитися на Гелловін
Ігор Шурпан, говорячи про перелік фільмів, які б він міг би рекомендувати до перегляду до Дня всіх святих, розпочав з кінематографу України і зазначив, що у нас не так багато фільмів-жахів.
"Зразу приходить на згадку фільм "Штольня". Потім фільми "Тіні незабутих предків", "Брама" також може бути до цього віднесена. Із таких підліткових це "Синевир". І останніх, напевно, це "Конотопська відьма". Але для мене найбільшим твором жахів в Україні є мультфільм "Страшна помста за Гоголем". Він мені чомусь найбільш психологічно страшний", — сказав організатор кіноклубів.
Щодо радянського періоду, то Ігор Шурпан назвав фільм "Вій". Також згадав один із перших містичних фільмів — "Вечори на хуторі біля Диканьки», знятий ще в царський період.
У світовому кінематографі відмітив містичні фільми. А також мультфільми "Мертва наречена" або "Франкенвіні".
"Не забуваємо про трилери, які так само тримають в напрузі. Напевне, із таких гучних у свій час це ця серія "Пила", де більше лякають люди, ніж лякають якісь інші обставини. Потім тримає в тонусі фільм "Рука, що гойдає колиску". Чому люди дивляться такі фільми? Це давня історія, це те, що цікавить фактично до сих пір. Всі щасливі люди і пари щасливі однаково, а нещасливі всі по-різному", — сказав Ігор Шурпан.
Раніше Суспільне писало про те, як вихідці з Житомирщини пов'язані з анімацією. Зокрема, про те, що один із перших українських художників-аніматорів Семен Гуєцький народився в Житомирі. Разом із іншими аніматорами він створив перший український мультфільм "Солом'яний бичок".
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp