У Бердичеві у рамках проєкту "Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату" провели інформаційний захід "Жива книга". Патронатні вихователі, родини сімейного типу, прийомні сім'ї розповідали присутнім про цінності, котрих дотримуються у спілкуванні з вихованцями, та як наважилися на створення таких родин.
У патронатній родині Олени та Олександра Чипуріних з моменту створення в 2020 році на вихованні перебували шестеро дітей. Один хлопчик повернувся до своєї біологічної мами, усіх інших дітей усиновили, розповіла Олена Чипуріна. Зараз вони виховують хлопчика. Жінка каже, що для неї та чоловіка це покликання.
"Ми до цього йшли. Це наша невеличка місія, частина нашого покликання — патронат. І я розумію, що ми не даремно живемо", — сказала Олена.
Анастасія та Олексій Мельник у шлюбі 15 років. Будинок сімейного типу родина створила у 2015 році. Вони виховують власну дитину та шестеро прийомних. У серпні 2022 року родина переїхала у Гришківці з Костянтинівки Донецької області. Анастасія розказала, що не вважає дітей прийомними. Для неї і чоловіка всі діти — рідні.
"Нас перевірила дуже війна. Коли ми приїхали з Донецької області і один до одного. Коли діти і ми допомагали, один одного трималися тоді. Ми побачили, що це родина", — розказала Анастасія.
Про цінності, яких дотримуються у спілкуванні з вихованцями, та як наважилися створити патронатну родину — Олена Чипуріна та подружжя Мельників розповіли під час зустрічі "Жива книга" у Бердичеві.
Регіональна директорка проєкту "Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату" Наталія Пилипчук розповіла, що захід "Жива книга" важливий для сімей, які хочуть стати родиною покинутим дітям.
"Ми хотіли, щоб сьогодні, з перших вуст, люди, які зацікавлені цим питанням, які вагаються, які ще не визначилися, у яких, можливо, ще є якісь упередження, сьогодні, з вуст тих, хто в цьому працює почули про радість, почули про проблеми. Почули те, що вони в цих проблемах не самі. Почули про те, яку насолоду вони отримують. коли вони бачать щасливі дитячі очі. Оце мета заходу", — поділилася Наталія.
Сергій та Олена Оверковські мають чотирьох дітей і планують взяти на виховання одну дитину.
"Ми зацікавилися цією темою. У нас у житті був супровід дитини, яка знаходиться у інтернатній формі. І ми зацікавилися тим, що б послужити ще дітям", — сказав Сергій.
На захід запросили студентів Бердичівського базового педагогічного коледжу. Анастасія Вегера, студентка другого курсу, перебуває на вихованні у будинку сімейного типу.
"Хотіла, можливо. дізнатися про щось нове від представників прийомних сімей, патронатних сімей. Я хочу допомагати сім'ям, коли буду працювати і на ногах міцно стояти. Я хочу взяти дитину в сім'ю свою. Спочатку одну, а далі побачимо, як буде. Такий досвід для себе перейняти", — сказала Анастасія.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp