Директору і начальнику лабораторії товариства, яке займається очисткою стічних вод в Бердичеві на Житомирщині, оголосили про підозру. Чоловікам інкримінують привласнення понад 2 мільйонів бюджетних гривень та порушення правил охорони вод, що призвело до забруднення водойм і створило небезпеку для довкілля.
Про це Суспільному розповіла пресофіцерка Головного управління Нацполіції України в Житомирській області Іванна Сілецька.
Як поінформували в поліції, в ході слідства встановили, що представники товариства уклали договір із територіальною громадою на надання послуг за бюджетні кошти з біологічної очистки стічних вод, але роботи фактично виконані не були.
"Правоохоронці встановили, що директор підприємства 62-річний житель Бердичева разом з 56-річним начальником лабораторії не проводили якісне очищення стічних вод на очисних спорудах товариства. Надалі вони свідомо вносили до актів виконаних робіт недостовірні дані про хімічний склад та об’єм стічних вод, які скидались до місцевої річки. Таким чином приховували реальний рівень забруднення водних ресурсів", — розповіла Іванна Сілецька.
З її слів, це все призвело до тяжких наслідків, довкіллю завдано збитків на майже 4 мільйона гривень. А кошти громади в сумі майже 2,4 мільйона гривень, що не були використані для проведення якісних робіт, могли легалізувати через фіктивні операції з іншими суб’єктами господарювання.
За інформацією речниці Житомирської обласної прокуратури Тетяни Гоші, забруднені стоки скинули у річку Гнилоп’ять.
"Наразі встановлюється причетність до цієї справи інших посадових осіб. Досудове слідство проводить Головне управління Нацполіції України в Житомирській області, оперативний супровід забезпечує управління СБУ в області", — сказала в коментарі речниця прокуратури Житомирщини.
Обом фігурантам справи за процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Житомирщини повідомили про підозру:
- у заволодінні чужим майном в особливо великому розмірі шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб — частина 2 статті 15Замах на вчинення кримінального правопорушення є закінченим, якщо особа виконала усі дії, які вважала необхідними для доведення кримінального правопорушення до кінця, але кримінальне правопорушення не було закінчено з причин, які не залежали від її волі, частина 5 статті 191Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою — караються позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна Кримінального кодексу України;
- у порушенні правил охорони вод (водних об'єктів), що спричинило забруднення поверхневих вод, створило небезпеку для довкілля та призвело до настання тяжких наслідків — частина 2 статті 242Карається обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк Кримінального кодексу України.
Відповідно до законодавства в разі доведення їхньої вини підозрюваним може загрожувати позбавлення волі на строк до 12 років ув'язнення.
Суспільне Житомир готове надати можливість озвучити позицію підозрюваним у цій справі — для цього потрібно звернутися до редакції у будь-який зручний спосіб. Зокрема, написати на сторінку Суспільного Житомир у мережі Facebook.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp