На продуктових ринках Житомира гранати продають за цінами від 140 до 200 гривень за кілограм. Фрукти переважно привозять з Туреччини, Ірану та Азербайджану.
Виконавчий директор економічного дискусійного клубу Олег Пендзин розповів, що ціна гранатів залежить від курсу долара, а доставка цього фрукта є затратною.
"Як правило, вони їдуть через Туреччину та країни Середньої Азії, тому логістика є довшою. Це означає, що ціни об’єктивно повинні бути вищими. Але потрібно враховувати, що виробники будуть пристосовуватися до середньої ціни в Україні", — повідомив Олег Пендзин.
Надія продає фрукти на Житньому ринку у Житомирі. Жінка показала стиглий гранат, привезений з Туреччини, ціна за кілограм якого становить 150 гривень.
"Гранат з Туреччини, іноді буває з Азербайджану, але він трохи кисліший. Трішки пізніше надійдуть гранати з Сирії — найсмачніші. Ціна сирійського становитиме 150-200 гривень. Можливо, цього року вони подешевшають на 20-30 гривень. Долар дорогий, доставка дуже важка, і немає прямих поставок", — пояснила Надія.
Продавчиня Світлана пропонує гранати по 140 гривень за кілограм. Жінка зазначає, що фрукт привезли з Туреччини, він солодкий і має світле забарвлення.
"Колір не впливає на смак гранату. Зерна можуть бути як світлішими, так і темнішими, але на смак вони солодкі. Так само гранати можуть бути як світлішими, так і темнішими, але їхній смак залишається однаковим", — сказала Світлана.
Продавчиня Ольга пропонує гранати, привезені з Ірану, по 150 гривень за кілограм.
"У нас гранат з Ірану. Ми привозимо його кожного року — він солодкий і смачний. Він темний, і з кожним днем стає солодшим і красивішим", — розповіла Ольга.
"Я купила гранат сьогодні вперше. Дорого, для нас, пенсіонерів, це дуже дорого. Треба хоч трішки спробувати цю вітаміну", — сказала покупчиня Віра.
На ринку по вулиці Довженка гранати продають по 200 гривень за кілограм.
"Ні, навіть не дивлюся, чесно кажу. Не дозволяє пенсія", — говорить покупчиня Любов.
При виборі гранату продавці також радять звертати увагу на колір шкірки, яка повинна мати рівномірне забарвлення, а також на вагу: чим важчий фрукт, тим краще він дозрів.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp