Перейти до основного змісту
Скиди стічних вод: як у Житомирі впродовж майже двох років забруднювалися водойми та хто і скільки за це платить

Скиди стічних вод: як у Житомирі впродовж майже двох років забруднювалися водойми та хто і скільки за це платить

Упродовж 2023 та 2024 років водоканал здійснив півсотні аварійних скидів стічних вод у водойми Житомира.

Про це йдеться у відповіді Державної екологічної інспекції Поліського округу на запит Суспільного від 15 жовтня 2024 року.

"У 2023 році було зафіксовано 22 випадки скидів стічних вод, в результаті чого відбулося забруднення водних об’єктів, з яких 20 аварійні, за результатами чого було розраховано та пред’явлено 22 претензії на суму — понад 79 тисяч гривень, які сплачені підприємством добровільно у повному обсязі. Також до адмінвідповідальності притягнули 22 відповідальні особи на суму — 2992 гривні", — йдеться у документі.

Цьогоріч станом на 18 жовтня, екологи зафіксували 32 випадки скидів стічних вод.

"У результаті чого у 2024 році відбулося забруднення водних об’єктів, з яких 29 аварійних, за результатами, яких було розраховано та пред’явлено 32 претензії на суму — понад 63 тисячі гривень, які сплачені підприємством добровільно у повному обсязі. Також до адміністративної відповідальності притягнуто 32 відповідальні особи на суму — 4352 гривень",— зазначається у документі.

За словами начальника Держекоінспекції Поліського округу Євгенія Медведовського, загалом за період 2023-2024 екоінспектори зафіксували 54 випадки скидів стічних вод у водні об’єкти комунального підприємства "Житомирводоканал, у результаті чого відбулося забруднення водних об’єктів. Загальна сума збитків склала майже 143 тисячі гривень.

У коментарі Суспільному директор "Житомирводоканалу" Роман Ілик розказав, чому трапляються аварійні скиди.

"Очисні каналізаційні споруди "Житомирводоканалу" працюють понад 60 років. Обладнання отримало амортизаційний, моральний та фізичний знос. Саме тому у 2016 році "Житомирводоканал" та міськрада ухвалили рішення будувати нові очисні споруди. На цей момент будівництво на стадії завершення. Водоканал вимушений працювати на очисних спорудах, які працюють на межі своєї технологічної можливості. Інколи, коли є надмірний об'єм стічних вод або буває злам, то стається скид у річку Тетерів", — зазначив Роман Ілик.

Також він пояснив, звідки беруть гроші на компенсацію та запевнив, що підприємство повністю сплачує збитки.

"Підприємства забруднюють каналізації понаднормово, сплачують за це, відповідно, з цих грошей іде компенсація державі за скид стічних вод", — сказав Ілик.

Також підприємство для компенсації природі час від часу зариблює водойми, зокрема, річку Тетерів.

"Ми плануємо запустити рибу в те місце, де буває найбільший скид. Це буде машина риби близько двох-трьох тонн. За два роки це вперше відбудеться", — додав Роман Ілик.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня

Вибір редакції

На початок