Щороку у жовтні можна спостерігати метеорний потік Оріоніди. Цього року пік цього космічного явища прогнозують у ніч на 21 жовтня. Суспільне поцікавилося, чи можна буде побачити зорепад на Житомирщині.
Завідувач Лабораторії методологічного та інформаційного забезпечення освіти і науки астрономічної Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України Іван Крячко розповів Суспільному, що у засобах масової інформації часто плутають поняття "метеоритний" та "метеорний" дощ.
"Метеоритний дощ" — це страшне природне явище, коли на поверхню Землі падає каміння з космосу. Нам нині щось схоже, на жаль, доводиться переживати, коли армія РФ бомбардує Україну. В природі метеоритні дощі були в дуже далекому минулому. Метеор і метеорит — це різні речі. В середині жовтня буває метеорний потік. Дощу від Оріоніди цього року не буде, бо про дощ метеорів говоримо тоді, коли їх протягом, наприклад, години, можна побачити сотні чи навіть тисячі", — пояснив Іван Крячко.
За словами науковця, на ранок 21 жовтня припадає максимум дії метеорного потоку Оріоніди.
"За ідеальних умов спостереження, коли темне зоряне небо, цей потік може дати від 20 до 60 метеорів на годину. Але цього року ідеальних умов спостережень не буде ніде — на небі майже повний яскравий Місяць (повня була 17 жовтня). Світло Місяця суттєво заважає спостерігати будь-які метеори. Тому для звичайної людини (не фахівця, котрий професійно спостерігає і вивчає такі явища) цьогорічні Оріоніди пройдуть непомітно. Хіба що спалахне яскравий метеор (їх називають болідами), але це спрогнозувати неможливо", — розповів Іван Крячко.
Він зауважив, що окрім естетичної насолоди, якби Місяць дозволив спостерігати цей потік, ніяким іншим чином метеорний потік не стосуватиметься ні Житомирщини, ні України загалом.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: