Перейти до основного змісту
В Житомирі підвищують тариф на відновлення побутових відходів

В Житомирі підвищують тариф на відновлення побутових відходів

В Житомирській громаді зросте тариф на відновлення змішаних побутових відходів, що здійснює товариство "МС Соціальний проект".

Відповідне рішення ухвалили на засіданні виконавчого комітету Житомирської міської ради 16 жовтня.

За інформацією начальника управління житлового господарства міської ради Андрія Гуменюка, попередній тариф діяв із січня 2022 року. Він був плановий, а зараз завод із переробки сміття в Житомирі офіційно працює і має певні фактичні витрати, які стали в основі нового тарифу, сказав посадовець.

"На формування тарифу, зокрема, вплинули зростання мінімальної заробітної плати, вартості електроенергії, запчастин, дизельного пального. Тариф складається із трьох послуг: послуги на вивезення сміття, на відновлення — це нова послуга, раніше це була переробка, і послуги на захоронення твердих побутових відходів. Тож якщо всі складові додати, то виходить такий тариф", — сказав Андрій Гуменюк.

Тариф розрахували відповідно до порядку формування тарифів, затвердженого постановою Кабміну від 26.09.23 року, сказав Андрій Гуменюк. В проєкті рішення виконкому Житомирської міськради зазначено, що новий тариф становить 120 гривень 12 копійок за метр кубічний.

"На прикладі товариства з обмеженою відповідальністю "Грін Бін Україна", в такому випадку, якщо раніше для мешканців багатоповерхівки тариф на одну особу був 43 гривні 02 копійки на місяць, то зараз буде 52 гривні 90 копійок. По приватному сектору, якщо раніше було в платіжці 46 гривень, то зараз буде 57 гривень 28 копійок", — поінформував Андрій Гуменюк.

Новий тариф почне діяти вже з листопада 2024 року.

Що відомо про відкриття сміттєпереробного заводу в Житомирі

В 2018 році на сесії Житомирської міськради затвердили інвестиційну угоду між Житомиром і ТОВ "МС Соціальний проект" щодо будівництва в обласному центрі сміттєпереробного заводу. В 2020 році розпочали будівництво цього заводу. За словами Андрія Гуменюка, в планах було в 2022 році запустити завод, але розпочалося повномасштабне вторгнення – закордонні підрядники не хотіли їхати в Україну для налагодження обладнання. Введення заводу в експлуатацію в тестовому режимі відбулося в другій половині 2023 року, роботу завод розпочав 2 квітня 2024 року. Це перший в Україні сміттєпереробний завод. Станом на жовтень 2024 року на ньому 149 робочих місць, здатність переробки — 80 тисяч тонн сміття на рік.

Раніше Суспільне писало, що тариф на переробку сміття планували підвищити після завершення опалювального сезону навесні 2024 року. В травні 2024 року в платіжках житомирян додалася нова послуга "Переробка сміття". 11 вересня 2024 року виконком Житомирської міськради затвердив нові норми надання послуг з управління побутовими відходами на території Житомирської громади. Тоді йшла мова, що зростання тарифу за вивезення сміття залежатиме від підприємств, які його вивозять.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня

Вибір редакції

На початок