Перейти до основного змісту
"Кордон "зашитий" повністю" — голова Житомирської ОВА Бунечко про ситуацію на кордоні з Білоруссю

"Кордон "зашитий" повністю" — голова Житомирської ОВА Бунечко про ситуацію на кордоні з Білоруссю

Фортифікаційні роботи на кордоні з Білоруссю завершені повністю, на сьогодні загрози прямого вторгнення, принаймні, на кордоні Житомирщини, немає.

Про це сказав в інтерв'ю виданню "Главком" начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

За його словами, до кінця літа 2024 року завершили ті роботи, які почали в кінці 2023 року. І зараз — в процесі передачі фортифікаційних споруд військовим. Але роботи розпочали ще в 2022 році, коли армія РФ окупувала 9 населених пунктів на Житомирщині і зробила це не через кордон Житомирської області з Білоруссю, а через Чорнобильську зону.

"Наразі фортифікації побудовані вже виключно за військовими канонами, але ми від початку вторгнення рили окопи, рови, будували взводні і ротні опорні пункти так, як самі це бачили, не будучи військовими інженерами. І фактично ті взводні опорні пункти, які ми самі визначили для будівництва, потім були підтверджені військовим керівництвом. Тому ще раз повторюю: кордон на Житомирщині "зашитий" повністю, і ми готові до будь-яких викликів з боку Білорусі. Ситуація повністю контрольована, і на сьогодні загрози прямого вторгнення, принаймні, на кордоні Житомирщини, немає", — сказав Віталій Бунечко в інтерв'ю журналісту "Главком".

Він додав, що спирається виключно на розвіддані, відслідковує повідомлення із засобів масової інформації (щодо різних заяв Лукашенка чи дій на території Білорусі — ред.) і відразу перевіряє їх через спецслужби та військове командування.

В коментарі Суспільному Житомир начальник пресслужби Житомирського прикордонного загону Держприкордонслужби України Юрій Шахрайчук сказав, що кордон із Білоруссю охороняється посилено. Окрім прикордонників, до його захисту долучені військовослужбовці інших складових Сил оборони України. Поряд з ними постійно перебувають підрозділи спецпризначення Національної поліції.

"В охороні кордону використовується броньована техніка, різні зразки та види озброєння, працюють службові собаки, натреновані на пошук вибухівки та зброї. Повітряний простір під наглядом камер віддаленого відеоспостереження, територія на прикордонні перевіряється безпілотними авіаційними комплексами", — сказав Юрій Шахрайчук.

Влітку 2024 року Суспільне писало про те, скільки грошей виділили за 3 роки на будівництво фортифікаційних споруд.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня

Вибір редакції

На початок