Роботодавці Житомирщини з початку року отримали понад 1,7 млн грн для облаштування місць для людей з інвалідністю

Роботодавці Житомирщини з початку року отримали понад 1,7 млн грн для облаштування місць для людей з інвалідністю

З початку 2024 року 27 роботодавців Житомирської області отримали від держави в рамках спеціальної програми компенсації за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Загальна сума виплат — понад 1,7 мільйона гривень.

Про це йдеться на сайті Житомирської обласної військової адміністрації.

Зручні умови роботи створені для 28 працівників з інвалідністю ІІ групи, з яких 8 жінок і 20 чоловіків, у тому числі 5 учасників бойових дій, йдеться у повідомленні.

Серед працевлаштованих:

  • оператор верстатів з програмним керуванням;
  • інженер, головний механік, менеджер з персоналу;
  • психолог, медсестра, офісний адміністратор;
  • дизайнер, бухгалтери, водії, електромонтер;
  • монтажник санітарно-технічних систем і устаткувань;
  • оператор котельні, складальник взуття, підсобні робітники.
"Серед 27 роботодавців, які цьогоріч скористались державною програмою з облаштування робочих місць для людей з інвалідністю — 14 ФОПів, комунальне і виробничі підприємства, благодійна організація", — пише Житомирська ОВА.

Більшість із роботодавців, 18 з 27, ведуть свою діяльність у Житомирському районі, 7 — у Звягельському, 2 — у Коростенському, 1 — Бердичівському.

Ємільчинський виробник деревних паливних гранул споживчого призначення — єдине на зараз підприємство в області, яке облаштувало два робочих місця для людей з порушеннями здоров’я: менеджера з персоналу й оператора котельні.

Загалом роботодавці для створення зручних умов роботи придбали, зокрема, гідравлічні візки, візки для перевезення вантажів, комп’ютери, ноутбуки, офісні меблі, мобільну стійку та інші речі.

Скільки коштів роботодавець може отримати за програмою

За інформацією з сайту Державної служби зайнятості, розмір компенсації облаштування робочого місця для працівника першої групи інвалідності нині становить 106,5 тисяч гривень. Для працівника другої групи інвалідністю — 71 тисячу гривень.

Заяву можна подати лише протягом 90 днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.

Як раніше писало Суспільне, за шість місяців 2024 року роботодавці Житомирщини в рамках програми отримали близько пів мільйона гривень від держави в якості підтримки на облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Фінансова можливість цієї програми на поточний рік для Житомирщини перевищує 20 мільйонів гривень.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок