Медики 95-ї окремої десантно-штурмової бригади допомагають неевакуйованим жителям Курської області. Про це 7 жовтня бригада повідомила у своєму Telegram, опублікувавши відео з роботою медиків.
Олександр, начальник медичної служби 13-ї окремої десантно-штурмової бригади розповів, як допомагав жительці Курської області, яка не евакуювалась із зони бойових дій. За його словами, жінка хворіє на діабет другого типу і в неї закінчувався інсулін.
"Приїхали сьогодні до жителів Курської області допомогти бабусі, тому що влада їх кинула, не надавши їм належного лікування. Зі мною звʼязався командир батальйону, сказав, що треба їй допомогти. Ми знайшли інсулін і привезли цій бабусі. Далі вже разом з волонтерами будемо їй допомагати", — розповів Олександр, начальник медичної служби 13-ї окремої десантно-штурмової бригади.
Окрім того, українські військові медики оглянули і літнього чоловіка з хворими суглобами. За словами Олега, начальника госпітального відділення, евакуація на території Курської області, де тривають бойові дії, відбувалася хаотично. Тому люди, які потребують щоденного догляду і не могли евакуюватися самостійно, залишилися у своїх домівках.
"Евакуація цивільного населення, яке залишалося тут, в зоні ведення бойових дій відбувалася, звісно, хаотично. Тому ми бачимо на вулицях зараз багато свійської худоби, песиків, котиків, але, на жаль, і ті люди, які потребують щоденного догляду і які не могли самостійно евакуюватися, також залишилися тут. Таких людей не одиниці, ми їх між собою з медичними службами координуємо і надаємо їм повноцінний догляд", — розповів Олег, начальник госпітального відділення.
Олег говорить, що українські військові медики допомагають усім — і цивільним росіянам, і військовослужбовцям.
"Для лікаря немає різниці чи це росіянин, чи афроамериканець чи латиноамериканець. Це є людина. Ми не працюємо по тих лекалах, по яких працюють наші опоненти, назвемо їх так. Ми надаємо адекватну допомогу всім людям. І не тільки людям. Навіть і тим самим свійським тваринам. Якщо полонені росіяни до нас потрапляють, ми також їм допомагаємо. В нас така професія, що ми маємо врятувати максимальну кількість, тому що ті самі полонені військові росіяни потім стануть обмінним фондом", — розповів Олег, начальник госпітального відділення.