У новому навчальному році для учнів житомирського ліцею №17 створили "Техлаб" — спеціально обладнану лабораторію, де діти зможуть розвивати конструкторські здібності, набувати та вдосконалювати навички з інформаційно-технічного напрямку, самостійно досліджувати технічні засоби та програмувати.
Про це Суспільному розповів вчитель інформатики житомирського ліцею №17 Микола Тарасюк.
За його словами, лабораторію обладнали власними силами.
"Цього літа директорка ліцею Марія Сервачук запропонувала мені привести до ладу одне з підсобних приміщень і використати його для занять з дітьми. Нам треба було місце, щоб знімати мультфільми, і це нам підійшло. Спочатку була така ідея. Потім пані Марія вийшла на благодійну організацію, яка запропонувала їй комплекти для створення декорацій до настільних ігор. І нам дісталося декілька таких комплектів. Ще школа купила маленький 3D принтер. Коли з'явилися всі ці речі і місце для них, то директорка запропонувала зробити невеличку майстерню для дітей. І я взявся за роботу", — розповів Микола Тарасюк.
Він облаштував кімнату і меблями, і обладнанням.
"Заніс столи, шафу. Гарні стільці приїхали від благодійників, і я все обставив у класі. Можу запускати по 4 працюючих учні і два спостерігачі, але при великих проєктах ми можемо переходити на роботу в кабінет інформатики. Також завіз додаткове обладнання, яке сам збирав багато років. Привіз три набори програмованих роботів, які мені подарували друзі. Привіз декілька системних блоків, плат, дротів. Купив паяльники, клейові пістолети і розхідні матеріали. Також закупив за власні кошти набори Arduino для старших дітей та три конструктори керованих роботів. Тому цього року я зможу зацікавити такими іграшками три вікові категорії дітей", — сказав вчитель інформатики.
За його словами, "Техлаб" продемонструє, як працює STEM STEM ― це поєднання декількох наук: інформатики з математикою, з фізикою, з біологією у школі.
"В нашій лабораторії можна буде створювати локації для stop motion Переміщення в кадрі неживих предметів, з яких виходить анімаційне відеота вчитись створювати рекламу, навчатись збирати роботів різних типів та застосовувати їх на благо людства, працювати з "залізом": реально вчитися проводити мережі, збирати і розбирати комп'ютери, паяти і випаювати різні деталі в платах, проєктувати 3D моделі та потім друкувати їх на 3D принтері, встановлювати операційні системи, працювати з різними типами дротів для підключення різних пристроїв", — пояснив Микола Тарасюк.
За його словами, для роботи в лабораторії будуть підбирати учнів, які готові у свій вільний час приходити і працювати над своїм розвитком.
"В рамках уроків також планую з цими технічними засобами знайомити інших учнів, адже в класі я звільнив простір для мобільного пересування меблів для роботи в команді. У кабінеті інформатики частіше будуть проводитися гурткові заняття, де учні оволодіватимуть професією системного адміністратора. Будемо вчитись мережу проводити, обтягувати кабель, розводку робити, а вже налаштовувати сервер — то це вже в самій лабораторії", — розповів вчитель.
За його словами, у планах — підписати меморандуми співпраці з університетами, аби до них приходили вже підготовлені студенти.
"Відкриття "Техлабу" — це демонстрація того, як дві людини змогли власними силами реалізували маленький проєкт. Нехай наша лабораторія буде взірцем для інших шкіл, показуючи, що головне — це бажання щось зробити для дітей. У нас не було меценатів, але вдалося реалізувати ідею", — сказав Микола Тарасюк.
Раніше Суспільне розповідало, як Микола Тарасюк зацікавлює учнів вивченням інформатики, як виховує переможців міжнародних конкурсів, які успіхи має та чому його стали називати "crazy teacher".
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: