З початку 2024 року в Житомирській області виникли 878 пожеж в екосистемах. Серед причин — самовільне спалення трави. Штраф за такі порушення складає від 3400 гривень.
Про це Суспільному розповів інспектор Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій (ГУ ДСНС — ред.) в Житомирській області Костянтин Мельник.
З його слів, внаслідок самовільного спалення сухої трави та листя забруднюється повітря, ґрунт, гинуть тварини. З метою запобігання пожеж рятувальники 28 серпня провели профілактичний рейд у селі Клітчин Житомирського району. Громадян повідомили про адміністративну відповідальність та штрафи.
"Сьогодні в селі Клітчин проводили профілактичне відпрацювання з населенням з метою нагадати про заборону спалювання сухої рослинності, щоб зменшити кількість пожеж в екосистемах. Повітря забруднюється, родючий покрив ґрунту страждає, тварини, рослини. Сума штрафу буде складати від 3400 гривень", — сказав інспектор ГУ ДСНС в області Костянтин Мельник.
Житель села Клітчин Леонід в розмові із кореспондентами Суспільного розповів про випадок, коли вогонь у селі знищив помешкання людей.
"Під Овручем села Личмани, Березець — вигоріли три села. Мій брат рятував другу хату, його господарство згоріло", — сказав Леонід.
Зі слів чоловіка, він сам суху траву та листя не спалює. Збирає його на купи, де воно лежить і перегниває. А потім використовує цю суміш як добриво для садка.
Місцева жителька Лариса сказала, що її родина також не спалює траву і листя.
"Я шість років вже в селі живу, майже не палимо. Все: зілля, сміття — на перегній. У мене зілля не більше як поруч у сусідів. Не можна людям довести, щоб не палили. Людська безграмотність і безвідповідальність", — сказала Лариса.
"Де я можу компостер зробити? Влада повинна приїхати, зібрати цей мотлох, що зібрався до осені, і вивезти", — сказав свою думку місцевий житель Леонід.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: