У поліції повідомили, що на Житомирщині викрили корупційну схему в якій брали участь голова сільради та місцева депутатка. Вони завищили вартість закупівлі генераторів на 2,8 мільйона гривень та привласнили кошти місцевого бюджету. Депутатці оголошено підозру у привласненні бюджетних коштів та відмиванні грошей.
Про це Суспільному повідомила пресофіцерка Головного управління Нацполіції в Житомирській області Іванна Сілецька.
За її словами, у грудні 2022 року житомирянин, який тимчасово виконував обов'язки сільського голови, уклав договір з приватною компанією на закупівлю 10 генераторів. Очолювала цю компанію депутатка тієї ж сільради, яка також була адвокаткою. Вони домовилися завищити ціну на генератори, через що загальна сума договору перевищила 2,8 мільйона гривень.
"Пізніше підприємиця подала до сільської ради накладну, нібито товар вже доставлено, хоча насправді генератори ще не прибули. Попри це, сільський голова підписав документи та наказав перевести бюджетні кошти на рахунок компанії. Слідство також встановило, що згідно з угодою, укладеною директоркою приватної компанії з постачальником генераторів, їх реальна вартість була значно нижчою. Таким чином, голова сільради та депутатка привласнили майже 1,5 мільйона гривень з місцевого бюджету. Пізніше підозрювана легалізувала ці кошти, знімаючи їх з банківських рахунків", — повідомила Іванна Сілецька.
За інформацією пресофіцерки поліції, 15 серпня керівник Житомирської обласної прокуратури оголосив депутатці підозру у привласненні бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем під час воєнного стану. Її звинувачують у змові з іншими особами для вчинення цього злочину у великих розмірахч. 5 ст. 191 КК України, у складанні неправдивих офіційних документівч. 1 ст. 366 КК України та у відмиванні грошей, отриманих злочинним шляхомч. 1 ст. 209 КК України. Триває подальше досудове розслідування, яке супроводжують співробітники Управління СБУ в області.
Зі слів Іванни Сілецької, згідно з чинним законодавством, фігурантці загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з забороною обіймати певні посади або займатися певною діяльністю упродовж до 3 років, а також конфіскація майна.
Суспільне готове надати можливість озвучити свою позицію голові сільради, депутатці або їх адвокатам — для цього їм потрібно написати на сторінку Суспільного Житомир у мережі Facebook.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube