Отримати відстрочку від мобілізації можна за сімейними обставинами, станом здоров’я, у разі навчання чи професійної діяльності. Про це під час брифінгу розповів старший офіцер юридичної служби Житомирського обласного ТЦК та СП Дмитро Молот.
За його словами, військовозобов’язані можуть отримати відстрочку від мобілізації за наявності підстав.
"Загальними підставами для отримання відстрочки є сімейні обставини, а саме: утримання трьох і більше дітей віком до 18 років; статус одинокого батька чи матері; утримання особи з інвалідністю; догляд за членами родини, які потребують за рішенням МСЕК чи ВЛК; опікунство над особою, яка визнана особою недієздатною; наявність близьких родичів, які загинули чи зникли безвісти під час АТО, ООС, повномасштабного вторгнення російської федерації", — розповів Дмитро Молот.
Також отримати відстрочку від призову можуть родичі військовополонених за наявності документа, який підтверджує такий факт. Отримати відстрочку від мобілізації та призову можна за станом здоров’я. Вона надається у разі тимчасової непридатності до військової служби за рішенням МСЕК відповідного ТЦК чи за наявності інвалідності першої, другої чи третьої групи.
"Також це навчання, а саме – здобуття професійної освіти передвищої або вищої, навчання в аспірантурі чи докторантурі. Також підставою для відстрочки є професійна діяльність: робота на підприємствах критичної інфраструктури, важливі заняття у сфері оборони України. Також це науково-педагогічні працівники закладів вищої та передвищої освіти", — поінформував Дмитро Молот.
Щоб отримати відстрочку, слід зібрати необхідний перелік документів та подати їх із заявою встановленого зразка до центру комплектування та соціальної підтримки, у якому громадянин перебуває на обліку.
"Наголошую, що постанова №560 забороняє ви вчиняти будь-які дії щодо призову громадян на військову службу на період розгляду заяви про надання відстрочки. Така особа до винесення рішення про отримання чи неотримання відстрочки не підлягає призову до Збройних сил України", — сказав представник ТЦК.
За словами Дмитра Молота, у Житомирській області відстрочку від мобілізації отримали від початку мобілізації 16% від загальної кількості військовозобов’язаних.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: