Альтернативна енергетика для "первинки": у громаді на Житомирщині розпочали встановлення сонячної станції

Альтернативна енергетика для "первинки": у громаді на Житомирщині розпочали встановлення сонячної станції

На території центру первинної медико-санітарної допомоги Райгородської сільської громади Бердичівського району розпочали підготовчі роботи до монтажу автономної сонячної станції — для забезпечення власних потреб електроенергією на випадок аварійних відключень у зимовий період.

Про це Суспільному розповіла директорка центру ПМСД Райгородської громади Оксана Палій.

За її словами, наразі тривають підготовчі роботи: замінюють та укріплюють покрівлю одного із приміщень та встановлюють спеціальні монтажні кріплення.

"Для встановлення сонячних панелей, конвектора, акумуляторних батарей та іншого обладнання, потрібного для генерування електроенергії, нам спочатку потрібно поміняти покрівлю, у тому числі замінити шифер на інший матеріал, який буде більш опорно спроможним для таких цілей. Розраховуємо, що всі підготовчі роботи завершимо у вересні, а відтак розпочнемо монтаж панелей і, думаю, що до початку опалювального сезону протестуємо роботу самої станції", — сказала Оксана Палій.

Гроші на встановлення автономної електростанції центр ПМСД у громаді отримав від Світового банку, оформивши для цього відповідну заявку, — каже керівниця центру.

"Податися на оформлення заявки на фінансування на встановлення автономної сонячної електростанції, аби у зимовий період в умовах відключення від світла мати змогу постійно надавати медичні послуги нашим пацієнтам, нам порадили у громаді. Інформація про це була у відкритому доступі. Тож, ми вирішили взяти участь у цьому проєкті. І у нас вийшло. Від Світового банку на виконання робіт загалом ми отримаємо мільйон гривень", — розповіла Оксана Палій.

З її слів, Райгородський центр ПМСД загалом надає медичну допомогу 10 тисячам людей. В амбулаторію звертаються не тільки жителі цієї громади, а й сусідніх — Швайківської, Семенівської і навіть Бердичівської. У центрі працює 6 вузькопрофільних лікарів та 5 лікарів загальної сімейної практики.

Встановлення альтернативних сонячних електростанцій у закладах первинної медико-санітарної допомоги — це спільний проєкт Світового банку та Міністерства охорони здоров'я України, який має назву: "Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя" (HEAL Ukraine). Наразі він поширюється на громади із 18 областей України. Райгородська громада — єдина в Житомирській області, яка із власної ініціативи до нього підключилася, — сказала у коментарі Суспільному тимчасово виконувачка обов'язків керівниці департаменту охорони здоров'я Житомирської ОВА Валентина Донець.

"Так, вони єдині, які без сторонньої допомоги, лише за підтримки місцевих органів влади долучилися до цієї міжнародної допомоги в галузі альтернативної енергетики. Підготували пропозиції, подали і отримали результат. Сьогодні ця первинна ланка медико-санітарної допомоги на стадії проведення підготовчих робіт, і невдовзі вони розпочнуть монтаж самої станції. Тішить, що в нашій області є такі ентузіасти, і що в наступний опалювальний сезон вони увійдуть підготовленими та енергонезалежними, а відтак наші пацієнти на місцях без перебоїв зможуть отримувати якісні медичні послуги", — розповіла Валентина Донець.

І додала, що оснащення амбулаторій та лікарень області всіх рівнів альтернативними джерелами енергії на випадок блекаутів — серед пріоритетних напрямків роботи їх керівників.

Загалом до спільного проєкту Світового банку та МОЗ України із установлення фотовольтаїчних електростанцій у закладах із надання первинної медико-санітарної допомоги в Україні долучилися 130 громад.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок