Житомиряни повернулися із чемпіонату Європи із жиму лежачи та розповіли, як здобували медалі

Житомиряни повернулися із чемпіонату Європи із жиму лежачи та розповіли, як здобували медалі

жим лежачи, срібні медалі, пауерліфтинг, Чемпіонат Європи, підтримка України
Чемпіонат Європи із жиму лежачи: житомирські спортсмени розповіли, як здобули медалі. Управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту ЖОДА

Пауерліфтери з Житомирщини — Андрій Балєнков та Нелля Косенко 13 серпня повернулися додому із чемпіонату Європи з жиму лежачи та класичного жиму, де здобули 3 срібні нагороди — 2 індивідуальні та одну командну. Журналістці Українське радіо Житомир Наталії Кулініч спортсмени розповіли, як готувалися до змагань, як здобували медалі та як європейська спортивна спільнота реагує на події в Україні.

Андрій Балєнков сказав, що у чемпіонатах такого рівня він бере участь не вперше, проте ці змагання для нього виявилися непростими і дуже емоційними.

"Цього разу було дуже багато учасників. Тільки у моїй категорії змагалися 11 спортсменів. Важко було, але я боровся. На фінальному етапі у мене було 3 спроби на виступ. Перша спроба не вдалася: штангу я віджав, але, на жаль, технічно мені не зарахували бали. На другій спробу додали 5 кілограмів, я теж її віджав, але знову не зарахували. І лише на третій спробі я взяв себе у кулак — і в мене вийшло. Проте мій суперник — спортсмен із Німеччини — мене обійшов. У нього була запасна спроба, якою він і скористався", — пригадав свій фінальний поєдинок житомирський пауерліфтер.
Житомиряни повернулися із чемпіонату Європи із жиму лежачи та розповіли, як здобували медалі
Житомиряни повернулися із чемпіонату Європи із жиму лежачи та розповіли, як здобували медалі. Управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту

У змаганнях, які відбувалися у Тереччині, брали участь понад 600 атлетів із 25 країн Європи. Для того, аби потрапити на цей чемпіонат, зокрема, у складі збірної України, потрібно було пройти відбір шляхом участі у Всеукраїнському чемпіонаті із цього виду спорту та посісти там перше або друге місце, — каже Андрій Баленков.

"Але то традиційна практика у нашому виді спорту. Чемпіонат Європи, як і Чемпіонат світу — це щорічні змагання. І щороку рівень підготовки спортсменів зростає. Я, зокрема, був і на змаганнях світового рівня у США, де посів друге місце. У минулому році на Чемпіонаті світу у Франції був першим. Загалом із 7 змагань такого рівня 5 разів я виборював першість. Цього року не вийшло. Але я не засмучуюся, бо це теж корисний досвід у моїй спортивній кар’єрі. Це теж чудовий результат, і я вперто тренуватимуся далі", — сказав спортсмен.

За словами Андрія Баленкова, у цьому чемпіонаті не брали участь ані російські, ані білоруські спортсмени. Їх не допустив Європейський пауерліфтинговий альянс.

"Це чітка позиція нашої міжнародної федерації. Тривало жваве обговорення щодо цього, проте у кінцевому підсумку вирішили не допускати спортсменів із РФ та Білорусі до цих змагань. Я особисто вдячний усім за таку позицію. А також за підтримку України всієї нашої спортивної спільноти із пауерліфтингу. На змаганнях ми відчували її постійно, на кожному кроці. Особливо, нас підтримували спортсмени із Німеччини. Постійно розпитували, яка зараз ситуація в України через війну із Росією", — розповів пауерліфтер із Житомира.

Андрій також сказав, що під час своєї участі у всіх змаганнях, які відбуваються за межами України, він постійно розповідає всім про Україну, зокрема, як вона чинить опір російським військам і чому її потрібно підтримувати. Каже: його чують та вболівають за Україну.

"Кожна така поїздка на змагання — це, по суті, можливість показати, що Україна сильна та вільна держава, а українці — мужні та стійкі. Ми завжди беремо із собою український прапор, розгортаємо його. Цього разу мій виступ відбувся, коли на території всієї України лунав сигнал повітряної тривоги. Я показав усім червону мапу своєї країни у застосунку мобільного телефона. Це були неперевершені емоції, які я відчув від усіх, хто дивився наш виступ та вболівав за нас", — сказав Андрій Баленков.

Нелля Косенко теж здобула "срібло" на Чемпіонаті Європи із жиму лежачи серед жінок у ваговій категорії до 63 кілограмів із результатом 75 кілограмів. Спортсменка — вихованка житомирського пауерліфтера Андрія Балєнкова. І вони удвох представляли Житомирщину у складі Національної збірної на цих змаганнях. Загалом на Чемпіонат Європи-2024 із цього виду спорту поїхали 60 українських спортсменів. Нелля Косенко розказала, що участь у цих змаганнях залишила у неї неймовірно багато позитивних емоцій.

"Ця медаль, яку я здобула, для мене означає справжню перемогу та багато позитивних емоцій, які я відчуваю. А ще — це нове спілкування, нові навички у спорті, самовдосконалення. У спорті ти не тільки виступаєш та виборюш перемогу, а ще і вчишся та працюєш над своїми помилками, над собою. Мене вже привітали мої тренери, і, зокрема, Андрій Баленков, який сказав, що це мій найкращий результат за всю мою попередню спортивну кар’єру", — сказала Нелля Косенко.
Житомиряни повернулися із чемпіонату Європи із жиму лежачи та розповіли, як здобували медалі
Житомиряни повернулися із чемпіонату Європи із жиму лежачи та розповіли, як здобували медалі. Управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту

За словами спортсменки, до участі у цих змаганнях вона готувалися декілька місяців, хоча цим видом спорту займається 15 років.

"Я досить давно займаюся пауерліфтингом, проте на цьому чемпіонаті це — найвища моя нагорода, яка в мене була. Свого часу я отримувала бронзову медаль на чемпіонаті Європи із триборства, а от у жимі лежачи срібло на такому рівні отримую вперше. На цьому чемпіонаті у мене три суперниці. У кінцевому підсумку я обійшла представницю із Британії, а переможницею змагань стала спортсменка із Фінляндії", — поділилася спогадами про Чемпіонат Європи Нелля Косенко.

Спортсменка також розповіла, що теж відчула, як підтримують Україну спортсмени із різних країн Європи.

"Представники дуже багатьох країн розпитували, що у нас відбувається. Навіть ті ж турки , розмовляючи російською мовою ,підтримували нас. Але ми спілкувалися жестами, бо досі існує певний мовний бар’єр. Знання англійської серед українців, принаймні, серед тих, кого я знаю, потребує вдосконалення. Та попри це, ми все одно розуміли один одного. Вони бачили нас із українськими бейджиками і вигукували: "Good!".

Наразі обоє спортсменів із Житомира, які повернулися із Чемпіонату Європи, планують відпочити і невдовзі розпочати підготовку до участі до відбірковому чемпіонаті України, який має відбутися у лютому 2025 року.

12 серпня Суспільне Житомир писало, що на чемпіонаті Європи з жиму лежачи та класичного жиму лежачи двоє спортсменів із Житомирщини здобули три срібні нагороди — дві індивідуальні та одну командну. Змагання відбулися у Стамбулі з 4 по 11 серпня.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок