У селі Луки Луківського старостинського округу Малинської громади відкрили Алею Слави на честь шістьох загиблих земляків-захисників України. Захід відбувся за участю місцевих жителів, рідних загиблих, представників влади та священників.
Про це у коментарі Суспільному розповів староста Луківського старостинського округу Іван Венглівський.
За його словами, на відкритті були присутні близько 200 жителів сіл та гостей Луківського старостинського округу, рідні й близькі загиблих Героїв, представники влади, священики ПЦУ та військовослужбовці.
"До території Луківського старостинського округу належить п’ять населених пунктів. І з цих п’яти сіл, з початку повномасштабного вторгнення, наші хлопці — хто добровільно, хто за повістками — пішли захищати нашу державу. На жаль, шість жителів нашого округу загинули. Ми вирішили вшанувати їхню пам’ять, створивши Алею Слави. Встановили шість банерів з фотографіями загиблих військових — Олександра Лойка, Миколи Філі, Тараса Дмитренка, Андрія Кварчія, Олександра Васіна та Романа Новицького", — повідомив Венглівський.
Староста розповів, що пам'ять загиблих захисників вшанували хвилиною мовчання. Священики відправили панахиду за загиблими Героями та освятили Алею Слави.
"Діти з місцевої школи продекламували патріотичні вірші, а під музику оркестру Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова присутні поклали квіти до світлин бійців. Також під час відкриття Алеї родинам загиблих Героїв виділили продуктові набори", — розповів староста Луківського старостинського округу.
Зі слів Івана Венглівського, Алею Слави встановили за спонсорські кошти підприємців громади та народної депутатки України.
"У центрі нашого села знаходиться обеліск загиблим воїнам 1941-1945 років. Ми поспілкувалися з жителями і вирішили, що поруч було б доречно створити Алею Слави. Також біля банерів встановили тризуб із каменю висотою два метри та шириною 1,20. Це створює компактний меморіальний комплекс, де можна вшановувати пам'ять як тих, хто воював раніше, так і сьогоднішніх захисників", — сказав староста Луківського старостинського округу.
Іван Венглівський повідомив, що гроші на створення Алеї Слави з місцевого бюджету взагалі не виділяли.
"Місцеві жителі активно допомагали у будівництві Алеї: приходили копати яму для фундаменту, заливали його. Вони робили це безкоштовно і під час відкриття Алеї ми відзначили їх подяками", — розказав староста.
Зі слів Івана Венглівського, в майбутньому планується проводити додаткові заходи для вшанування пам'яті загиблих. Зокрема, 1 вересня, на День знань, планують організувати урочисту лінійку, під час якої вшанують загиблих військовослужбовців та розкажуть учням про Героїв, завдяки яким вони сьогодні мають можливість навчатися.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: