В Коростенському районі рейдові бригади в двох лісових господарствах виявили незаконну вирубку дерев майже на сто тисяч гривень. Лісівники спільно з поліцією щодня патрулюють ліси Житомирської області та виявляють порушників.
Про це Суспільному розповів комунікаційник Столичного лісового офісу ДП "Ліси України" Юрій Мельник.
За його словами, рейдові бригади формуються на базі кожної філії офісу. Вони переважно патрулюють ліси на автомобілях, а в разі потреби переходять на піші патрулі, щоб дістатися важкодоступних місць. Окрім автомобілів, патрулювання здійснюється також на мотоциклах.
"Перед рейдом бригада визначає ділянки, які потребують перевірки, складає маршрут, та доповідає результати спочатку на рівень філії, а потім — на рівень офісу. Крім службових автомобілів, для обстеження маршруту використовуються квадрокоптери, які залучаються за участі Нацполіції та працівників ДСНС", — сказав Юрій Мельник.
Комунікаційник Столичного лісового офісу розповів, що нещодавно під час одного з таких патрулювань рейдова група з філії "Коростенське лісомисливське господарство" разом з поліцією припинила незаконну вирубку дерев. Вони затримали трактор, завантажений нелегально зрубленою деревиною. На місці вирубки правоохоронці зібрали докази та вилучили техніку. Попередня оцінка збитків склала 40 тисяч гривень.
"Також рейдова група з філії "Олевське лісове господарство" та поліція Коростенського району в Поясківському лісництві знайшли незаконну вирубку сосен. Завдяки додатковим пошукам вдалося знайти і вилучити причіп з деревиною та встановити особу, причетну до злочину. Завдані збитки оцінили в понад 53 тисячі гривень", — повідомив Мельник.
Зі слів Юрія Мельника, місцеві жителі теж допомагають у боротьбі з незаконними вирубками. Вони повідомляють про підозрілу діяльність, наприклад, якщо бачать причіп чи авто без належного маркування на деревині. Від початку року таких випадків співпраці було шість. Жителі можуть повідомляти про такі випадки як через лісництва, так і через Національну поліцію за номером 102.
"Основними заходами незаконної вирубки лісів є посилена робота рейдової охорони та тісна співпраця з правоохоронними органами. Поліція встановлює блокпости, здійснює рейди, перевіряє вантажі та використовує спеціальне програмне забезпечення для перевірки легальності деревини. Це дозволяє виявляти незаконні вирубки як у державних, так і комунальних лісах", — сказав комунікаційник Столичного лісового офісу.
Також Юрій Мельник розповів, що за незаконну вирубку дерев передбачено два види покарання: кримінальну та адміністративну відповідальність. Кримінальна відповідальність настає, якщо сума збитків перевищує 50 тисяч гривень. У таких випадках справа передається до суду за участі національної поліції.
Раніше Суспільне писало, що у лісовому масиві поблизу села Юрове Олевської громади Коростенського району, що на Житомирщині, невідомі вирубали 4 сосни, 2 із яких росли на території заказника місцевого значення "Микитче".
Також в Коростенському районі на Житомирщини на території ландшафтного заказника місцевого значення "Бензюкове" екологи виявили незаконну вирубку 61 дерева на суму майже 6 мільйонів гривень та незаконну порубку майже 90 дубів.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: