Сільський зелений туризм: у прикордонній громаді Житомирщини розробляють нові маршрути

Сільський зелений туризм: у прикордонній громаді Житомирщини розробляють нові маршрути

Житомир, зелений туризм, сільський туризм, Інна Величко
Уповноважена представниця Спілки сільського зеленого туризму Інна Величко, Житомир, 2 серпня 2024 року. Суспільне Житомир

На Житомирщині в місті Овруч провели хакатон з питань розвитку сільського зеленого туризму в громаді та створення садиб для проживання туристів. Одним з результатів зібрання стала розробка трьох туристичних маршрутів, які восени планують протестувати. Загалом сьогодні на Житомирщині на сільській території працюють близько 20 садиб.

Про це під час ефіру на Українському радіо Житомирі в розмові з Наталією Кулініч розповіла уповноважена представниця Спілки сільського зеленого туризму в Житомирській області Інна Величко.

За її інформацією, участь у хакатоні взяли представники територіальної громади, старостинських округів, власники агротуристичних садиб, активні сільські жителі. Інна Величко сказала, що Овруччина має ресурс: природу, куди прагнуть виїхати люди з великих міст; традиції, яких немає в селах біля Житомира, в тому числі й збережений діалект, носіями якого є жителі Овруччини. Але, за словами уповноваженої представниці, в самому Овручі немає місць для проживання. Так як це віддалений регіон і ті декілька готелів, які є, постійно зайняті. Дорога далека і люди хочуть залишитися переночувати, а фактично ніде.

Питання створення нових туристичних маршрутів із відповідною інфраструктурою і обговорювали на хакатоні представники Овруцької громади.

"Багато груп на хакатоні розробили такі маршрути, де поєднали і кулінарію, і місцеві колективи, і природні маршрути із їхніми стежками. Говорили також із міським головою про те, що в громаді закрито багато сільських шкіл, і деякі з них можна було переробити на хостели для мандрівників", — сказала Інна Величко.

З її слів, всього в зустрічі було 5 команд і всі презентували свої напрацювання. Було викреслено три маршрути і групи готові їх розвивати.

"Ми запропонували ці маршрути деяким туристичним агенціям, і вони погодилися зібрати групу, яка б поїхала тестувати. Я сподіваюся це буде у вересні. Загалом в результаті хакатону люди зрозуміли, що можна не чекати дотацій, а фінансування, а самим проявляти ініціативу і втілювати свої задума в життя", — розповіла уповноважена представниця обласної Спілки сільського туризму.
Сільський зелений туризм: в прикордонній громаді Житомирщини розробляють нові маршрути
Відвідувачі культурно-мистецького центру "Поліська хата", одного з центрів зеленого туризму, село Городське, Житомирщина . Фото надала Інна Величко

Сільський зелений туризм: в прикордонній громаді Житомирщини розробляють нові маршрути
Відвідувачі культурно-мистецького центру "Поліська хата", одного з центрів зеленого туризму, село Городське, Житомирщина . Фото надала Інна Величко

Зустріч проходила в рамках проєкту "Парламент для села: правообізнаність сільського населення як інструмент впливу на прийняття рішень", який реалізується в трьох областях: у Вінницькій, Чернігівській та Житомирській. Мета проекту — забезпечити взаємодію між представниками законодавчого органу влади та їх виборцями, які є потенційними або фактичними надавачами послуг сільського зеленого туризму та сільської гостинності. Одним із завдань є на основі опитувань та публічних консультацій створити якісний нормативний документ підтримки діяльності в сфері сільського зеленого туризму.

"Наше завдання зробити таке законодавство, щоб вивести людей із тіні, — сказала Інна Величко. — Щоб і держава отримувала з цього прибутки, і щоб людина була захищена і не боялася, що сьогодні прийдуть із РЕСу, завтра із Газконтори, а потім поліція і ще хтось. Має бути спочатку великий закон про туризм, а ми є його частиною. Ми дуже сподіваємося, що в цьому році він буде прийнятий".

До повномасштабного вторгнення в 2021 році Суспільне розповідало про розвиток сільського зеленого туризму на Житомирщині. Тоді офіційно в Житомирській області було зареєстровано 30 зелених садиб. При цьому потенціал сільського зеленого туризму області використовується на 5-10%, хоча, за словами експертів, для громад зелений туризм це один із найпростіших способів поповнити бюджет громади.

Тоді журналісти Суспільного спілкувалися із власниками офіційно зареєстрованих садиб та дізнавалися, чим вони намагаються приваблювати туристів.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок