Станом на кінець липня 2024 року на Житомирщині понад 50 відсотків працівників підприємств агропромислового комплексу, саме чоловіків, мобілізовані до лав Збройних сил України. Аграрії піднімають питання про збільшення відсотку заброньованих для аграрного сектору працівників.
Про це в ефірі Українського радіо Житомир розповіла заступниця голови Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА Ніна Добринська.
Посадовиця сказала, що кадри це найгостріша проблема на сьогодні в агросекторі.
"Ніхто не скаржиться, треба захищати державу, це як поклик працювати на землі, так і поклик захищати державу. Але є проблема, враховуючи, що в нас зараз жнива, а після жнив одразу розпочнеться озима посівна. І ті кадри, які сьогодні працюють на техніці, а ми знаємо, що вся техніка сучасна. І якщо спеціаліст вже вивчився на ній працювати, то сьогодні важко знайти, ким його замінити. Але той, хто сьогодні активний в аграрному секторі, вміє вчитися, вміє працював, то, напевно, такі люди можуть і найкраще захищати державу. Тут такий парадокс", — сказала Ніна Добринська.
За її інформацією, в області нині спостерігається дефіцит механізаторів, але з кожним днем ця цифра зростатиме, тому що набирають обертів жнива. Також спостерігається дефіцит і в інших працівниках на підприємствах, зокрема переробної галузі харчових продуктів, елеваторах, тваринницьких фермах.
На сьогодні Житомирською обласною військовою адміністрацією створена комісія, яка щотижнево розглядає звернення сільськогосподарських та аграрних підприємств, щоб визнати їх критично важливими для забезпечення життєдіяльності регіону. І один із показників, який повинно подати підприємство — це рівень заробітної плати, середня заробітна плата 20 і 30 тисяч гривень. За словами заступниці голови департаменту, замінити всі процеси роботою жінок неможливо, тому що жінки через специфіку важкої роботи не все можуть фізично зробити.
"Але у нас багато жінок — керівники агропідприємств. Керувати аграрним підприємством — це сонце зійшло, ти маєш бути біля агроагрегатів, сонце зайшло, а керівник має прослідкувати, щоб всі агрегати стали на місце. І щоб всі працівники були живі і здорові, йшли на відпочинок, бо завтра знову робочий день. Тому агрогалузь — одна із найризикованіших галузей", — сказала Ніна Добринська.
Раніше Суспільне писало, що в 2024 році жнива на Житомирщині розпочалися на два тижні раніше. Станом на 20 липня аграрії області зібрали врожай зернових та зернобобових культур на третині всіх прогнозованих площ. Очікується, що намолотять менше на 100 тисяч тонн, ніж торік.
Житомирська область в 2024 році, як і торік, продовжує посідати перше місце в Україні по посівах гречки. І це попри те, що в цьому році аграрії області посіяли гречки на 5 тисяч гектарів менше.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube