Перейти до основного змісту
У Коростені планують реконструювати водоочисну станцію за 37,5 мільйона гривень. Що відомо

У Коростені планують реконструювати водоочисну станцію за 37,5 мільйона гривень. Що відомо

Реконструкція станції очистки води у Коростені
Візуалізація станції очистки води після реконструкції. Фото з платформи DREAM

У Коростені планують реконструкцію систем централізованого водопостачання та водовідведення фільтрувальної та хлораторної станції. Про це журналісти Суспільне Житомир дізналися під час моніторингу платформи закупівель Prozorro.

Скільки це коштуватиме і навіщо це потрібно

Тендер на реконструкцію систем централізованого водопостачання та водовідведення 25 липня 2024 року оголосило Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Коростенської міської ради. Очікувана вартість закупівлі – майже 37,5 мільйона гривень. Згідно з умовами, переможець торгів повинен буде виконати роботи з реконструкції фільтрувальної та хлораторної станції до 31 березня 2025 року.

Інформацію про реконструкцію фільтрувальної хлораторної станції розміщено також на платформі Dream.

Там вказано, що основна мета проєкту – реконструкція системи знезараження (хлорування) води з застосуванням розчину гіпохлориту натрію концентрацією 0,5-0,65%.

“Проектними рішеннями передбачена реконструкція існуючої хлораторної станції з повним демонтажем обладнання із подальшим встановленням лінії виробництва низкоконцентрованого гіпохлориту натрію методом електролізу та допоміжного обладнання і підключенням їх до існуючих інженерних мереж. Існуючі габаритні розміри будівлі хлораторної станції в плані залишаються без змін”, – йдеться на Dream.

Конструктивними рішеннями по реконструкції хлораторної передбачені наступні види робіт:

  • заповнення прорізів дверними блоками;
  • влаштування опорядження приміщень;
  • влаштування підлог приміщень;
  • влаштування металевих перемичок;
  • влаштування фундаментів під обладнання, що запроектоване тощо.

У описі також вказано, що соціальний контрекст проєкту передбачає покращення стану здоров'я населення за рахунок якості очищення води, збільшення рівня задоволеності у споживачів послугами підприємства та уникнення ризиків від враження хлором. Проєкт базово розрахований на майже 38 тисяч користувачів.

У Коростені планують реконструювати водоочисну станцію за 37 мільйонів гривень. Що відомо
Проєкт реконструкції. Скрін з платформи DREAM

На Dream вказано, що загальний бюджет проєкту 38,5 мільйона гривень, а частково проєкт профінансований за кошти Європейського Інвестиційного Банку.

У Коростені планують реконструювати водоочисну станцію за 37 мільйонів гривень. Що відомо
Проєкт реконструкції. Скрін з платформи DREAM

Що відомо про фільтрувальну станцію води у Коростені

“Нові” очисні споруди водопроводу побудовані лише на стадії першої черги у 80-х роках – швидкі фільтри та машинний зал ІІ –го підйому. Друга черга передбачала будівництво горизонтальних відстійників в районі ІІІ-ї санітарної зони річки Уж, що не було реалізовано через відсутність фінансування. Існуючі фільтри працюють у форсованому режимі, що призводить до збільшення витрат реагентів та електроенергії при низькій продуктивності. Збільшення промивок з 2-х на добу до 4-6 зменшує кількість готової води для подачі в місто.

У Коростені планують реконструювати водоочисну станцію за 37 мільйонів гривень. Що відомо
Водоочисна станція у Коростені. Фото з платформи DREAM

Навіщо переходити з хлору на гіпохлорид

Головна перевага гіпохлориту натрію в тому, що при його виробництві на місці не потрібно транспортування і зберігання небезпечних хімікатів. Також для отримання низько концентрованого розчину гіпохлориту натрію необхідні менші витрати електроенергії. Застосування гіпохлориту натрію на третину знижує вторинне забруднення, в порівнянні з використанням газоподібного хлору.

Як вказано в описі проєкту, реконструкція фільтрувальної станції та перехід підприємства на гіпохлорид дозволить не тільки покращити інституційну спроможність підприємства, а й матиме позитивний вплив на екологію та здоров'я населення громади.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня

Вибір редакції

На початок