Влітку люди частіше бувають на вулиці, проводять час у парках і скверах. Особливо у вихідні дні. Проте не всі знають, де можна сховатися у разі оголошення повітряної тривоги. У яких місцях відпочинку в Житомирі є модульні укриття, скільки людей вони можуть вмістити у випадку тривоги та скільки місту коштувало їх встановити, дізнавалися журналісти Суспільного Житомир.
У відповідь на інформаційний запит Суспільного заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк повідомив, що у місцях відпочинку встановлені 6 модульних укриттів, які сумарно можуть вмістити 210 людей:
- на 20 людей (одномодульне) – Сквер на розі вул. Небесної Сотні та вул. Лятошинського;
- на 20 людей (одномодульне) – Новий Бульвар, 4;
- на 20 людей (одномодульне) – вул. Покровська, 131;
- на 50 людей (трьохмодульне) – м-н Польовий, 8;
- на 50 людей (трьохмодульне) – район Гідропарку (вул. Чуднівська, 167);
- на 50 людей (трьохмодульне) – Парк культури та відпочинку (Бульвар Старий, 14-а).
“Разом з цим повідомляю, що місця розміщення об'єктів фонду захисних споруд Житомирської міської територіальної громади відображені на інтерактивній мапі, яка знаходиться на офіційному сайті Житомирської міської ради”, – йдеться у відповіді на інформаційний запит.
Усі модульні укриття встановлювалися у період із серпня по жовтень 2023 року однією київською фірмою – ТОВ “Хоббіт Хаус”. Фірма-переможець була зареєстрована 20 квітня 2022 року і з того часу, згідно з інформацією на YouControl, виграла тендерів на суму близько 200 мільйонів гривень, майже всі тендери пов’язані з виготовленням укриттів.
У Житомирі фірма була єдиним учасником торгів і виграла два тендери – оголошений КП “Парк” за 5 мільйонів 10 тисяч гривень та оголошений КП “Зеленбуд” за 6 мільйонів 745 тисяч.
Згідно з відповіддю міської ради на інформаційний запит Суспільного, укриття споруджували відповідно до рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 2 серпня 2023 року № 1000 “Про погодження розміщення найпростіших укриттів” та затвердженого обсягу фінансування коштами місцевого бюджету програми “Заходи та роботи з територіальної оборони”.
Фактична вартість однієї одиниці укриття цивільного захисту, які знаходяться за адресами: Чуднівська, 147 та Бульвар Старий, 14-а, складає 2 мільйони 505 тисяч гривень.
Вартість однієї одиниці укриття цивільного захисту, які знаходяться за адресами: сквер на розі вулиць Небесної Сотні та Лятошинського, Новий Бульвар, 4 та Покровська, 131, складає 1 мільйон 412 тисяч 648 гривень.
Вартість укриття, яке знаходиться на майдані Польовому, 8, складає 2 мільйони 507 тисяч 56 гривень.
У Житомирській міській раді Суспільному сказали, що встановлені модульні укриття є доступними всім, в тому числі, маломобільним групам людей.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: