Перейти до основного змісту
На Житомирщині судитимуть керівника фермерського господарства за незаконний видобуток піску

На Житомирщині судитимуть керівника фермерського господарства за незаконний видобуток піску

Незаконний видобуток піску, корисні копалини, суд, фермерське господарство
Пісок пісок із дна водойми: на Житомирщині судитимуть 67-річного керівника фермерського господарства. Прокуратура в Житомирській області

На Житомирщині судитимуть керівника фермерського господарства, який організував незаконний видобуток піску на орендованих землях на території Радомишльської громади, чим завдав шкоди довкіллю на суму майже 5 мільйонів гривень.

Про це Суспільному розповіла речниця прокуратури в Житомирській області Тетяна Гоша.

За її словами, обвинувачений видобував пісок із дна водонакопичувальної водойми, яку за документами використовував для зрошення орендованих полів.

"Керівник агропідприємства, попри відсутність дозвільних документів, уклав із підрядником договір на видобування піску — корисної копалини місцевого значення. До того ж, робив це під виглядом розчищення і поглиблення дна водойми. Унаслідок цих протиправних дій тільки протягом минулого року видобув понад 4 370 кубометрів піску, чим завдав довкіллю шкоди на суму майже 5 мільйонів гривень", — сказала Тетяна Гоша.

У Коростишівській окружній прокуратурі заявили позов про стягнення заподіяної шкоди. Наразі арештоване майно обвинувачуваного та майно агрофірми, зокрема: спецтехніка, вантажні транспортні засоби, автобуси, легковий автомобіль, земельні ділянки, майновий комплекс площею понад 1 100 квадратних метрів.

На Житомирщині судитимуть керівника фермерського господарства за незаконний видобуток піску
На Житомирщині судитимуть керівника фермерського господарства за незаконний видобуток піску. Прокуратура в Житомирській області

Раніше Суспільне писало, що 28 травня 2024 року 67-річному керівнику фермерського товариства оголосили підозру. Підприємство, яке він очолював, із 2012 року займалося вирощуванням ягід і трав. Для поливу рослин працівники підприємства використовували 3 водонакопичувальні басейни, розташовані на орендованій території. У 2023 році вони незаконно та без дозволу за допомогою спеціального обладнання збільшили глибину однієї із водойм, вимиваючи пісок. Видобутий пісок використовували для вирівнювання земельної ділянки. Таким чином, порушуючи закон, господарство отримало 723 тисячі прибутку.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня

Вибір редакції

На початок