30 червня у Житомирі рідні військових вчергове вийшли на мирну акцію-пікет за встановлення чітких термінів служби. У середмісті зібралися понад 20 дружин, сестер, матерів та дітей військовослужбовців, які з першого дня вторгнення військ РФ перебувають на передовій.
Учасниця пікету Віра Єфімчук розповіла Суспільному, що родини військових, які з перших днів пішли захищати Україну від російських військ, часто збираються на такі заходи. І не тільки в Житомирі, а й у інших містах, зокрема, і в Києві. Сьогодні для того, аби привернути увагу суспільства та влади до справедливого несення військової служби та встановлення чітких її термінів для українських бійців, — вони вийшли 13 раз.
"Ми хочемо, щоб до нас нарешті дослухалися. Наші чоловіки, сини, батьки у перші дні повномасштабного вторгнення російських військ добровольцями пішли захищати Україну. Але третій рік триває війна, третій рік більшість із них на передовій, а про заміну їх на інших ніхто не говорить. Ми сьогодні виступаємо за те, щоб в Україні працював чіткий механізм, який би регулював чіткі терміни служби військових. Все має бути справедливо. Попри те, що військові виконують свій конституційний обов’язок із захисту країни, вони не раби і теж мають право на цивільне життя, на спілкування зі своїми дітьми та рідними", — сказала Віра Єфімчук.
За її словами, її чоловік-військовий у складі одного із військових підрозділів теж із перших днів російсько-української війни перебуває на передовій. Брав участь у виконанні бойових завдань на Харківщині та Донеччині. Згодом був визнаний обмежено придатним. Але після набуття чинності закону про мобілізацію 18 травня 2024 року знову у війську, і про його демобілізацію не йдеться.
"Ми розуміємо: країну потрібно захищати. І це мають робити професійні військові, військові із досвідом. Але це не можуть робити одні і ті ж самі люди постійно. Бо наступає виснаження. І моральне, і фізичне. До того ж армія потребує нових сил та поповнення. Бійців потрібно навчати. Проте, на нашу думку, цей процес якось призупинився. А ми продовжуємо і далі не бачити вдома своїх чоловіків, синів чи батьків-військових"— розповіла учасниця мирної акції-пікету.
Після мітингу біля будівлі військової адміністрації учасники акції пройшлися вулицею Михайлівською та спільно виконали гімн.
Зі слів Віри Єфімчук, до людей ніхто із перехожих не приєднався.
"Ми зверталися до житомирян підтримати нас, проте жодний із них навіть не зупинився і не запитав, хто ми і чому ми тут. Хоча бачили плакати. Одна із учасниць акції принесла плакат із написом "Мій чоловік загинув, так і не дочекавшись термінів служби". Серед учасників були і діти, які чекають на повернення своїх тат. Але людям у місті, мабуть, було байдуже до нас. Так, наче у країні немає війни, наче люди не знають, що відбувається на фронті і хто протистоїть російським військам", — сказала учасниця акції-протесту у Житомирі Віра Єфімчук.
Раніше Суспільне розповідало, що в Житомирі на майдані Корольова відбувся мітинг за демобілізацію військовослужбовців після 18 місяців служби. В акції взяли участь 20 жінок, чиї рідні зараз захищають Україну. Після мітингу учасники акції на 15 хвилин перекривали рух по вулиці Великій Бердичівській.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube