Тепло, сонячно та із вкрапленнями локальних дощів: яку погоду прогнозують житомирські синоптики на вихідні

Тепло, сонячно та із вкрапленнями локальних дощів: яку погоду прогнозують житомирські синоптики на вихідні

Переважно тепло, безвітряно та сонячно — такою буде погода на вихідні, 22-23 червня, на Житомирщині. Проте очікується, що вночі проти неділі у теплий атмосферний фронт через переміщення циклону XANARIA можуть проникнути холодні повітряні маси, які можуть спричинити короткочасні холодні дощі та грози.

Про це Суспільному розповіла синоптикиня Житомирського обласного центру з гідрометеорології Людмила Заруцька.

За її словами, починаючи із п’ятниці, 21 червня, на погодні умови над територією Житомирщини впливав антициклон із назвою AVIV.

"Наслідки переміщення цього антициклону відчуватимуться і в суботу, 22 червня. А це означає, що повітряна маса буде стійкою, з великою кількістю сонячного світла і тепла. Опадів на більшості території області не очікується. Ймовірно, лише ввечері, 22 червня, у західних районах області пройде короткочасний зливовий дощ із грозою. Вітер буде південного напрямку, слабкий. Температура повітря вночі прогріється до 12-17 градусів тепла. Вдень — стовпчики термометрів сягатимуть 26-31 градуса вище нуля", — сказала Людмила Заруцька.
Тепло, сонячно, із вкрапленнями локальних гроз: яку погоду прогнозують житомирські синоптики на вихідні
Синоптикиня Житомирського обласного центру з гідрометеорології Людмила Заруцька, Житомир, січень 2023 року. Суспільне Житомир/Антоніна Тугас

У ніч проти неділі, 23 червня, над територією області все ще пересуватиметься теплий атмосферний фронт. Проте надранок в окремих місцях буде відчуватися вплив холодних повітряних мас. І це буде пов'язано із пересуванням циклону XANARIA. Він рухатиметься від Німеччини до Білорусії.

"Тож, у неділю, 23 червня, пройдуть короткочасні дощі, місцями із грозами. Вночі температура повітря становитиме 16-21 градус тепла, вдень — 22-27 градусів вище нуля", — розповіла синоптикиня.

Початок наступного тижня погоду над Житомирщиною визначатиме антициклон із назвою ВІБ із центром над Біскайською затокою поблизу північних берегів Іспанії. А відтак, за словами Людмили Заріцької, Житомирщина перебуватиме у зоні більш прохолодної східної периферії. Тож, нічні температури коливатимуться в межах 12-17 градусів тепла, а вдень повітря прогріватиметься до 20-25 градусів. Вітер буде прохолодним та поривчастим північно-західного напрямку. Опади після вихідних малоймовірні.

Тепло, сонячно та із вкрапленнями локальних гроз: яку погоду прогнозують житомирські синоптики на вихідні
Одна із вулиць міста, Житомир, 22 червня 2024 року . Суспільне Житомир/Ірина Остапчук

Тепло, сонячно та із вкрапленнями локальних гроз: яку погоду прогнозують житомирські синоптики на вихідні
Зона відпочинку на Новому Бульварі, Житомир, 22 червня 2024 року . Суспільне Житомир/Ірина Остапчук

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок