В Житомирі за поширення інформації в умовах воєнного стану засудили підприємця Романа Кучера

В Житомирі за поширення інформації в умовах воєнного стану засудили підприємця Романа Кучера

В Житомирі за поширення інформації в умовах воєнного стану підприємця Романа Кучера засудили до 5 років позбавлення волі із випробувальним терміном на 2 роки. Вирок ще не вступив у дію. Сторона захисту розглядає можливість подання апеляції. Питання суду у справі Романа Кучера розглядали у підсумковій програмі "Тиждень. Житомир".

18 та 20 червня в Корольовському районному суді Житомира проходили засідання у справі Романа Кучера за поширення інформації в умовах воєнного стану. 20 червня суд ухвалив визнати житомирського підприємця винуватим у несанкціонованому поширенні інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння, боєприпасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану — кримінальне правопорушення, передбачене частиною 2 статті 114-2Поширення інформації про переміщення, рух або розташування утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі уповноваженими державними органами, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану — карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років. Кримінального кодексу України.

В Житомирі за поширення інформації в умовах воєнного стану засудили підприємця Романа Кучера
Фото рішення Корольовського районного суду у справі Романа Кучера, Житомир, 21 червня 2024 року. Надав Роман Кучер

У коментарі Суспільному Олександр Вірьовкін, адвокат Романа Кучера, сказав, що захист просив виправдати.

"Нами був доведений той факт, що дане зображення (фото захисних споруд на вході Житомирської міської ради — ред.) системно поширювалося в інтернеті, в тому числі і в Фейсбуці і посадовими особами, і представниками місцевого самоврядування. Якщо навіть на цих спорудах проводилася фотовиставка, де кожен міг сфотографуватися і поширити в соцмережах, що і робили. Під час слідства і суду захист надав численні публікації на підтвердження цього", — сказав адвокат Кучера.

За його словами, в той час захист вважав, що дане зображення є поширеним і відповідно заборона на його поширення відсутня. Олександр Вірьовкін сказав, що зараз вони визначаються щодо апеляційної скарги, знайомляться із рішенням суду. Поки що рішення стосовно подання апеляції у них немає.

Вирок суду у справі Романа Кучера має вступити у дію через 30 днів з дня його проголошення у випадку, якщо прокурор або сторона захисту не подадуть апеляцію.

Раніше Суспільне писало, що судові засідання у цій справі тривають з серпня 2022 року.

Обвинувачений Роман Кучер своєї провини не визнавав, про що ще 29 лютого 2024 року сказав у коментарі кореспондентам Суспільного.

"З мого боку з одного з Telegram-каналів був зроблений скриншот з конструктивною критикою на адресу працівників Житомирської міської ради про не доступ мене як громадського діяча-волонтера до приміщень міської ради. Мене зустріла людина в темній формі без розпізнавальних знаків. Я не бачив у ньому представника ЗСУ. На мою вимогу пред’явити якісь документи мені нічого не було надано, сказали — звертатися до центру надання послуг на Михайлівській. Все", — прокоментував Роман Кучер.

Щодо інших судових процесів, які відбулися цього тижня на Житомирщині і про які розповідало Суспільне в програмі "Тиждень. Житомир": це розгляд справ про корупцію в Оліївській громаді, справи про вбивство 7 людей у Попільні, суд Богдана Леськіва, ексгендиректора обласної лікарні. Докладніше про ці події дивіться на YouTube-каналі Суспільне Житомир.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок