Співів та гулянь на Михайлівській у Житомирі стає менше: що відомо про ситуацію

Співів та гулянь на Михайлівській у Житомирі стає менше: що відомо про ситуацію

війна, військовий, ветеран, рідні загиблих, поліція, Житомир
Вулиця Михайлівська у Житомирі, 7 червня 2024 рік. Суспільне Житомир/Яна Соколівська

Головна пішохідна вулиця Житомира зазвичай людна у вечір п'ятниці та впродовж вихідних, там кілька співаків збирають прихильників та разом із ними виконують пісні під гітару, однак 7 червня на Михайлівській відпрацьовували правоохоронці, звернувшись до місцевого вокаліста із проханням завершувати співи.

Журналістка Суспільного Житомир Яна Соколівська стала свідком події та звернулася до представників патрульної поліції за коментарем.

Правоохоронці сказали, що наразі поліція та міськрада отримують чимало звернень від місцевих жителів та рідних військових стосовно шуму на головній вулиці міста.

У коментарі Суспільному вокаліст із Житомира Дмитро Ворон розповів, що тихіше на Михайлівській не стане, адже це центр міста.

За його словами, музика тимчасово відволікає від війни.

"Навіть у мирний час о 22 годині вже співати не можна було, тобто такі вже в нас закони. Але у випадку, якщо правоохоронці підходять раніше 22 години і просять не співати, то тут вони не праві. Бо є чіткий закон для таких випадків. А щодо звернень людей, кому просто не подобається музика на центральній вулиці Житомира, то хай переїжджають в тихіші місця. Це центр міста, там завжди буде шумно. Тим паче коли я виходжу співати, то відволікаю людей, хоча б на півтори-дві години від новин про війну. Та і сам відволікаюсь. Це стосується тільки живого виконання, просто ввімкнена на всю музика в колонці мені самому не подобається", — сказав Дмитро Ворон.
Співів та гулянь на Михайлівській у Житомирі стало менше: що відомо про ситуацію
Дмитро Ворон, співак із Житомира. Фото Дмитра Ворона для Суспільне Житомир

Суспільне Житомир звернулося за коментарем стосовно відпрацювань правоохоронців до речниці Житомирського районного відділу поліції Марини Вітвіцької.

За її словами, скарги до поліції на гучну музику у вечірній час від місцевих жителів надходять регулярно.

"Поліцейські Житомирського районного управління систематично проводять превентивні відпрацювання території міста та безпосередньо вулиці Михайлівської. Оскільки до Житомирського райуправління поліції часто надходять скарги на гучну музику від жителів будинків, розташованих на пішохідній вулиці, правоохоронці вживають усіх необхідних заходів, щоб забезпечити спокійний відпочинок, у період із 22 по 8 годину. Тож поліцейські спілкуються з вуличними музикантами та роз'яснюють їм вимоги законодавства щодо дотримання тиші. Зазначимо, що відповідно до законодавства, з 22 до 8 години на території парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків, забороняється гучний спів та викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму. Порушники вказаних норм несуть відповідальність згідно зі статтею 182 Кодексу України про адмінправопорушення", — поінформувала Марина Вітвіцька.
Співів та гулянь на Михайлівській у Житомирі стало менше: що відомо про ситуацію
Марина Вітвіцька. Суспільне Житомир/Катерина Тарасюк

Начальник управління у справах ветеранів Житомирської міської ради Андрій Забігайло розповів Суспільному Житомир, що також регулярно отримують скарги від рідних військових та загиблих на війні, які проти масових гулянь на Михайлівській.

"Неодноразово і до міськради, і до управління в справах ветеранів війни зверталися і рідні загиблих, і військових, які знаходяться на передовій, зі скаргами щодо масових зібрань та заходів на Михайлівській, коли там танцювали й співали з тваринами. Я думаю, що сьогодні потрібно звертатися до усіх житомирян з приводу того, щоб не влаштовувати на сьогодні масові заходи, тому що зараз дуже важка війна і рідні, які зараз чекають своїх захисників та захисниць, і ті рідні, які втратили на сьогодні своїх близьких, то їм дуже важко на це дивитися. Поліція робить рейди задля того, аби якось заборонити ці всі заходи. Й деться як і про вечірній час, так і не варто робити скупчення протягом дням, бо як бачимо на прикладах інших міст країни, коли ворог атакує торговельні центри та інші місця, де дуже багато збирається людей", — сказав Андрій Забігайло.
Співів та гулянь на Михайлівській у Житомирі стало менше: що відомо про ситуацію
Андрій Забігайло, начальник управління у справах ветеранів Житомирської міської ради, Житомир, 21 травня 2024 рік. Суспільне Житомир/Катерина Мороз

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок