Вчителі та учні житомирського ліцею №12 створили сторінку навчального закладу у TikTok, яку наповнюють корисними для навчання матеріалами, а також гумористичним та розважальним контентом. За словами вчителя фізики та математики Максима Лукаша, така інтеграція соціальних мереж в освітній процес дає можливість учням краще порозумітися із вчителями, а вчителям — доступніше та візуально цікавіше донести свій предмет.
Максим Лукаш розповів, що, на його думку, сьогоднішні учні легше та швидше освоюють навчальний матеріал, коли вчителі, викладаючи той чи інший предмет, застосовують новітні технології, штучний інтелект абощо.
"Якщо це мотивує дітей більше ходити на уроки, готувати домашнє завдання, готуватись до предметів, дізнаватися щось нове, можливо, підготувати якусь цікаву тему, щоб про це розповісти іншим, то чому б ні. З дітьми треба розмовляти їхньою мовою, адже інакше вони банально тебе не будуть чути та розуміти. Якщо це мова ТіkТоk, то хай буде так ", — сказав вчитель фізики та математики житомирського ліцею.
Зі слів Максима Лукаша, створити сторінку в одній із соціальних мереж захотіли самі діти. Окрім учнів, до створення контенту, окрім нього, долучилися ще троє вчителів.
"У нас досить багато вчителів, навіть старшого покоління, які теж готові долучатися до флешмобів, челенджів. От зараз на останній дзвоник у нас готують челендж, коли вчителі раптом у якийсь момент вийдуть і виконають танець", — розповів Максим Лукаш.
Батькам така новинка у навчальному процесі сподобалася, каже вчитель фізики та математики.
"Будь-який предмет першою чергою уособлюється вчителем. Якщо вчитель не цікавий учням, то який би предмет не був хорошим та цікавим, — це не має жодного значення. Вчитель, який знімає контент для ТіkТоk або веде свій блог на YouTube і робить це з перлинкою та мотиваційною складовою, то дітям буде дуже хотітися відвідувати уроки такого вчителя та брати участь у додаткових активностях", — сказав вчитель ліцею.
Вчителька хімії ліцею №12 Юлія Корчинська розповіла, що знімає контент для ТіkТоk заради того, щоб діти шукали у соціальних мережах для себе цікаве та корисне.
"Діти люблять сидіти в ТіkТоk. Тож, хочеться, аби вони там збагачувалися новими знаннями. Я особисто знімала відео різних хімічних експериментів, а потім запропонувала їм теж щось цікаве. І вони, буває, навіть на уроках щось забули, зайшли на сторінку мого персонального ТіkТоk чи моїх колег і подивилися і сказали: "Ага, то це у вас ця тема була у ТіkТоk". Приємно чути, що вони так теж навчаються", — сказала Юлія Корчинська.
Самі учні теж оцінили таку ініціативу в навчальному процесі, каже учениця ліцею №12 Єлизавета Марченко.
"Щоб розвивати наш ліцей, закликати людей до нас, ми теж вирішили, що треба розвиватися, знімати контент для ТіkТоk. У нас є дуже гарні вчителі, які нам в цьому допомагають. Вони дуже сучасні, їх можна попросити про що завгодно. Шкільні будні інколи бувають тяжкими чи нудними, тому різні активності урізноманітнюють наше шкільне життя, роблять його цікавішим, і ми можемо проводити час із користю", — розповіла учениця Єлизавета Марченко.
Аби зацікавити дітей навчальними предметами, окрім зйомок відео для ТіkТоk, у ліцеї використовують штучний інтелект. Наприклад вчитель фізики та математики Максим Лукаш з його допомогою згенерував зображення декількох фізичних понять. Їх учні мають вгадувати на уроці.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube