У Брусилівській, Чуднівській та Андрушівській громадах на Житомирщині 2 червня у другій половині дня внаслідок буревію були знеструмлені більше 20 тисяч помешкань місцевих жителів, пошкоджено дахи будинків та автомобілі.
Пошкодження понад семисот приватних будинків, більше 30 повалених дерев, побиті автівки та знищена городина — такі наслідки буревію, який 2 червня 2024 року пройшов територією Морозівського старостинського округу Брусилівської селищної територіальної громади. Староста Морозівського старостинського округу Наталія Круковська розповіла кореспондентам Суспільного, що найбільше град пошкодив покрівлі будинків.
"В основному будинки мають шиферну покрівлю. Решта покрівель — металеві, їх небагато. Постраждали фасади будинків, пластикові елементи на будинках, покрівля має пробоїни. Посіви та насадження у господарів повністю знищені", — повідомила Наталія Круковська.
Зі слів жительки Брусилівської громади Людмили Воробей, град пошкодив весь фасад будинку та дах. Через дірки в шифері вода лилася зі стелі прямо у ванну, а городина знищена.
"Йшла сильна хмара з Житомира. Потім знялася буря і тоді все почалося, було страшно. Ми не виходили на вулицю, ми боялися, я впала на ліжко. І огірочки були, і капуста була, і кавуни були, і морква була, і все було", — сказала Людмила Воробей.
Петро Малинівський розповів, що град був такої сили, що пошкодив дах будинку та сарая, побив городину та автомобіль.
"Ось раз, два, три, чотири, п’ять, шість дірок. Розбито скло в машині. Воно таке тягнуло з заходу", — розказав Петро Малинівський.
"І град в хату, і вода в хату, дах як решето. Буревій за півгодини таке наробив", — говорить Любов Малинівська.
За словами голови Морозівської сільської ради Наталії Круковської, питання відшкодування збитків жителям буде розглядатися на позачерговій сесії Брусилівської селищної ради. Наразі у сільській раді реєструють заяви від власників господарств, які зазнали ушкоджень. Станом на 3 червня надійшло понад 100 заяв.
"Механізм допомоги-компенсації людям: люди звертаються з заявами, описують нанесену шкоду. Створюється комісія, яка виїжджає на місце і обстежує. Спочатку питання вирішується на місцевому рівні, а далі сподіваємося на допомогу держави", — сказала Наталія Круковська.
Голова правління "Житомиробленерго" Олексій Шекета у коментарі Суспільному розповів, що загалом понад 22 тисячі сімей залишилися без електроенергії.
"На жаль, за вчорашній вечір нам не вдалося все ліквідувати. Довелося працювати до пізньої ночі і зранку сьогодні ми вже допрацювали. Залишилися окремі домоволодіння, які не залежать від загальної нашої електромережі. Це окремі пошкодження, пориви електропроводів, можливо, десь дерево впало, сталося відключення на лічильнику, спрацювали автомати. Ми це все ліквідовуємо. Це дуже точкові випадки. Можу констатувати, що станом на сьогодні ми з наслідками стихії впоралися", — повідомив Олексій Шекета.
"Рано до служби порятунку "101" надійшло повідомлення про необхідність прибрати дерева, які були повалені на дорозі поблизу села Волиця Волицької територіальної громади Житомирського району. Дерева повністю перекрили рух для транспорту. Рятувальники зрізали дерева і розтягнули 12 повалених дерев, чим звільнили дорогу", — проінформувала Ірина Романюк.
За словами начальниці Бердичівської районної військової адміністрації Людмили Димидюк, від граду та буревію пошкоджена городина та повалені дерева в окремих селах району.
Також Суспільне писало, що 2 травня внаслідок негоди у Бердичівському районі, Ружинській та Андрушівській громадах, були повалені дерева, пошкоджені лінії електропередач, до ліквідації наслідків залучалися рятувальники.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube