На Житомирщині роботодавці в рамках програми облаштувати 5 робочих місць для людей з інвалідністю із 350 можливих

На Житомирщині роботодавці в рамках програми облаштувати 5 робочих місць для людей з інвалідністю із 350 можливих

робота, безробіття, гроші, інвалідність, роботодавець, програма, Житомирщина
Житомирський обласний центр зайнятості. Суспільне Житомир

На Житомирщині станом на 29 травня роботодавці в рамках державної програми з компенсації витрат за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю першої або другої групи створили та облаштували 5 таких робочих місць. Відповідно до фінансування, є можливість облаштувати до 350 місць.

Про це під час брифінгу на майданчику офіційного медіацентру Житомирської обласної військової адміністрації повідомила начальниця відділу активних програм зайнятості управління Житомирського обласного центру зайнятості Олена Мельник.

За її інформацією, на цей рік на Житомирщині на облаштування робочого місця людини з інвалідністю виділили майже 24 мільйони гривень. На сьогодні використано поки близько 300 тисяч гривень. За попередніми розрахунками є можливість облаштувати приблизно 350 робочих місць для людей з інвалідністю першої та другої групи, сказала Олена Мельник.

На Житомирщині роботодавці в рамках програми облаштувати 5 робочих місць для людей з інвалідністю із 350 можливих
Начальниця відділу активних програм зайнятості управління Житомирського обласного центру зайнятості Олена Мельник, 29 травня 2024 року. Скрин з відео Житомирської ОВА
"Служба занятості відшкодувала роботодавцям придбання таких допоміжних засобів для облаштування робочих місць як візки для перевезення вантажів, ноутбуки, крісла, кран-підйомник, тумбочки, столи, далекомір. За час дії програми із серпня 2023 року по Україні вже облаштовано 414 робочих місць для людей з інвалідністю, а на Житомирщині поки що 5 таких місць створено", — розповіла представниця Житомирського обласного центру зайнятості.

На Житомирщині люди з інвалідністю були влаштовані на посади:

  • підсобний робітник;
  • оператор котельні;
  • оператор верстатів з програмним керуванням;
  • головний механік;
  • інженер.

Скільки коштів роботодавець може отримати за програмою

За словами Олени Мельник, розмір компенсації облаштування робочого місця для працівника першої групи інвалідності не може перевищувати 15 мінімальних заробітних плат. Нині ця сума становить 106,5 тисяч гривень.

Для працівника другої групи інвалідністю — 10 мінімальних заробітних плат та становить наразі 71 тисячу гривень.

Що можна придбати в рамках програми

Перелік дуже великий, сказала представниця Житомирського обласного центру зайнятості. Серед іншого це:

  • меблі та фурнітура для робочих місць;
  • комп’ютери, оргтехніка;
  • програмне забезпечення;
  • засоби захисту для здоров'я і безпеки;
  • машини для виробництва та обробки.

За словами Олени Мельник, серед зареєстрованих безробітних по Україні саме на Житомирщині найбільша кількість людей з інвалідністю. Так, цьогоріч послугами Державної служби занятості скористались близько 14,7 тисяч українців, які мають інвалідність. З них одна тисяча — це жителі Житомирщини.

Раніше в коментарі Суспільному начальниця управління реалізації політики зайнятості Житомирського обласного центру зайнятості Світлана Карпович розповідала, що станом на жовтень 2023 року на Житомирщині люди із інвалідністю складають 10,7 відсотка від загальної кількості зареєстрованих безробітних. Всього станом на 1 жовтня 2023 року на обліку обласного центру зайнятості перебували 564 людини з інвалідністю.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок