У Житомирі розслідують факт жорстокого поводження з собакою

У Житомирі розслідують факт жорстокого поводження з собакою

В Житомирі поліція на підставі звернення житомирян до правоохоронців розслідує випадок жорстокого поводження з собакою. Травмовану тварину знайшли за тиждень після її зникнення. Нині відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами.

Про це Суспільному розповіла Іванна Сілецька, заступниця начальника відділу комунікацій ГУНП в Житомирській області.

За її словами, звернення до поліції надійшло ввечері 25 травня від місцевої жительки. Заявниця, спираючись на слова ветеринарів, припускає, що до травмування тварини причетна стороння особа.

"Поліцейські встановили, що тварину з травмами знайшла житомирянка увечері 12 травня. Місцеві жителі доставили собаку до ветклініки, де йому було надано допомогу. За свідченням містян, цю собаку часто бачили у мікрорайоні Крошня поруч з місцевим жителем, який має проблеми з ментальним здоров’ям. Слідчі Житомирського районного управління поліції за вказаним фактом відкрили кримінальне провадження за статтею 299Згідно з чинним законодавством, жорстоке поводження з тваринами карається обмеженням волі на строк від одного до трьох років або позбавленням волі на строк від двох до трьох років з конфіскацією тварини "Жорстоке поводження з твариною" Кримінального кодексу України. Нині проводяться необхідні процесуальні дії", — сказала Іванна Сілецька.

У Житомирі розслідують факт жорстокого поводження з собакою
Іванна Сілецька, заступниця начальника відділу комунікацій ГУНП в Житомирській області. Суспільне Житомир

Олеся, волонтерка громадської організації "ЗооДозор", розповіла, що на початку травня собака зник, а через тиждень його травмованого знайшла волонтерка.

"Дівчата, які працюють на ринку на "Універсалі" саме в нас на Крошні, відразу помітили, що собачка пропав. Вони запитували у нього, що трапилось з собачкою, він нецензурно відповів, що тварина просто втекла. Але собака не міг нікуди втекти, він постійно був поряд з ним, ходив, постійно на базарі його годували дівчата. Тобто, собака просто зник, потім волонтерка побачила його вже аж через тиждень. В такому жахливому стані його завезли до лікарні", — розповіла зооволонтерка.

За словами Олесі, чоловік вже не вперше знущається над тваринами.

"Один раз, ще в тому році, в нього до цього був ще один собака, ця тварина зникла, на жаль, ми не знаємо долю цієї собачки, але цуценят цієї собачки забирала саме Людмила Охотнікова. Всі собаченята в родині. Він того разу одне собаченя кинув об землю, собаченя було з переламаною лапкою", — сказала Олеся.

У Житомирі розслідують факт жорстокого поводження з собакою
Олеся, волонтерка громадської організації "ЗооДозор", Житомир, 27 травня 2024 року. Суспільне Житомир

У Житомирі розслідують факт жорстокого поводження з собакою
Цуценя, якому зламали лапу, серпень 2022 року. Фото надала волонтерка Олеся

За слів волонтерки громадської організації "ЗооДозор" Людмили Охотнікової, травмованого собаку, якого знайшли 12 травня, прооперували.

"Тварину прооперували, її вчора виписали, вона поїхала на домашню перетримку. Наскільки я зрозуміла, собачка вже в родині. Ті люди, що забрали собаку на перетримку, мабуть, залишать його собі", — розповіла Людмила Охотнікова.

У Житомирі розслідують факт жорстокого поводження з собакою
Людмила Охотнікова, волонтерка громадської організації "ЗооДозор", Житомир, 27 травня 2024 року. Суспільне Житомир

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок