На базі філії "Звягельське лісове господарство" лісівники та рятувальники з трьох областей України провели спільні навчання. Фахівці розгорнули лісопожежний командний центр та намети для проживання в польових умовах. Навчання проводили із залученням пожежної техніки, в тому числі, спеціального пожежного танку.
Про це Суспільному розповів директор столичного лісового офісу ДП "Ліси України" Віктор Сахнюк.
За його словами, у 2020 році після масштабної пожежі, яка розгорілася на 43 тисячах гектарів території, лісівники змінили систему підготовки до гасіння лісових пожеж.
"У 2020 році ми стикнулися з тим, що не було води. Не знаючи, яка буде ситуація цього року, ми підготували на базі вантажівки "Урал" насосну станцію, яка може в секунду подавати до 110 літрів води — тобто більше 6 тонн за хвилину. Ця техніка дозволить нам до 5-8 кілометрів розкинути рукави, якщо десь є далеко пожежна водойма, забезпечувати водою. Звичайно, для води ми також підготували цистерну на базі 28 тонн, яка подасть воду туди, куди буде потрібно. Для заболоченої місцевості підготували спеціальний танк — він всюдихідний, болотохідний, і може доставити екіпаж в будь-яку точку", — каже Віктор Сахнюк.



Під час навчань лісівники відпрацювали гасіння пожеж з використанням різних типів техніки — в тому числі, і мобільних груп. Такі групи здатні швидко діставатися найвіддаленіших куточків лісових масивів.
"Крім того, до навчань залучили спеціалізовані пожежні машини, всюдиходи-амфібії та пожежний танк — цю важку техніку нещодавно передали лісівникам Житомирщини з ізюмського напрямку на сході України. Після проведеного відновлення пожежний танк може використовуватися для прокладання шляху пожежних машин, навіть на замінованій території, а також для гасіння пожеж з використанням піноутворювача та власного запасу води", — пише пресслужба Житмоирської ОВА.



У 2021 році для виявлення пожеж на ранніх стадіях у Державному агентстві лісових ресурсів України почали використовувати систему супутників.
"2021 рік був характерний тим, що ми запустили кілька сучасних інструментів для виявлення пожеж на ранніх стадіях. Ми підключили партнерську систему супутників, запустили АС "Пожежі" повною мірою, тобто почав працювати цілий комплекс заходів, який був покликаний виявити пожежу на ранній стадії. Але звичайно, коли рання стадія пройшла, треба бути максимально готовим", — говорить голова Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Смаль.


Щоб швидко реагувати на лісові пожежі, в управлінні держпідприємства "Ліси України" оновили пожежний інвентар, закупили нові костюми, малогабаритну техніку. Зараз на базі підприємства є 98 лісопожежних модулів, які можуть швидко дістатися до місця пожежі і локалізувати її, говорить Віктор Сахнюк.
"Для того, щоб швидко виявити і локалізувати пожежу, ми маємо 117 камер, які зведені для виявлення у трирівневий ступінь і звичайно вся територія столично-лісового офісу 100% перекрита відеоспостереженням", — сказав Віктор Сахнюк.


Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: