Економія електроенергії на Житомирщині: чи вимикатимуть вуличне освітлення у найбільших містах

Економія електроенергії на Житомирщині: чи вимикатимуть вуличне освітлення у найбільших містах

відключення світла, графіки відключення, вуличне світло, світло, економія електроенергії
Лінії електропередач на Житомирщині. Суспільне Житомир/Дмитро Поліщук

21 травня Національна енергетична компанія "Укренерго" інформувала, що у разі перевищення лімітів на Житомирщині застосують графіки погодинних відключень електроенергії. Схожа ситуація триває протягом травня. Споживачів закликали заощаджувати електроенергію у пікові години, а представники влади громад області отримали рекомендаційні листи, зокрема, стосовно економії світла на вулицях.

У зв'язку з цим кореспонденти Суспільного Житомир вирішили поцікавитися, чи збираються вимикати вуличне освітлення у найбільших містах Житомирщини.

Відповіді представників влади різняться.

Житомир

За інформацією директора комунального підприємства "Міськсвітло" Сергія Ковальчука, в обласному центрі не відходили від графіків, світло продовжують вмикати за розкладом.

"Є рішення комісії з надзвичайних ситуацій, де зазначено, що у разі прийняття рішення про відключення по всій області, тоді і вимикатимемо. Наразі вуличне освітлення увечері не планують вимикати, все працює за графіком, після 21 години вмикаємо", — сказав Сергій Ковальчук.
Вуличне освітлення: чи збираються економити електроенергію у найбільших містах Житомирщини
Сергій Ковальчук. Житомир, 24 квітня 2023 року. Суспільне Житомир/Тетяна Дукач

Звягель

За словами начальник Управління житлово-комунального господарства та екології Звягельської міськради Олега Годуна, увечері світло вже не вмикають. Скільки триватимуть ці заходи — поки невідомо.

"Учора, 22 травня, ми відімкнули вуличне освітлення поки що на невизначений час. Ми написали, що це тимчасова дія, не знаємо, коли ситуація стабілізується, зараз кожен Ватт на вагу золота. Ми проінформували людей, то 90-95% поставилися з розумінням, але 5% нарікань таки отримуємо. Ми в постійному контакті зі Звягельським РЕМ, маємо критичну інфраструктуру і намагаємося врегульовувати це питання, щоб все працювало стабільно ", — сказав Олег Годун.
Вуличне освітлення: чи збираються економити електроенергію у найбільших містах Житомирщини
Олег Годун, начальник Управління житлово-комунального господарства та екології Звягельської міськради. Фото з Facebook-сторінки Олега Годуна

Бердичів

Зі слів заступниці Бердичівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Наталії Палкіної, наразі світло вмикають на кілька годин.

"У Бердичеві орієнтуються по світловому дню, вмикають близько 21:30, вимикають опівночі і більше не включають. Тим паче до червня день ще збільшується, далі вмикатимуть після 22 години. Всього світло використовується орієнтовно 2,5 години на добу, повністю відмовлятися від вуличного освітлення не планують", — Наталія Палкіна.
Вуличне освітлення: чи збираються економити електроенергію у найбільших містах Житомирщини
Наталія Палкіна, заступниця Бердичівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади . Фото з сайту Бердичівської міськради

Коростень

Заступник Коростенського міського голови Віктор Гвоздецький розповів, що у громаді ще тиждень тому також вимкнули світло.

"Вуличне освітлення уже вимкнули. Чи надовго — до покращення ситуації. Є певні листи обласної військової адміністрації, в яких зазначено рекомендації. Тим паче враховуючи напругу з електроенергією, ми на контакті з обленерго. Тиждень тому відповідно рекомендацій, які були, ми звернулися до жителів громади, вони віднеслися до вимкнення світла з розумінням", — сказав Віктор Гвоздецький.
Вуличне освітлення: чи збираються економити електроенергію у найбільших містах Житомирщини
Віктор Гвоздецький, заступник Коростенського міського голови. Фото з сайту Коростенської міськради

Раніше Суспільне повідомляло, що 21 травня Національна енергетична компанія "Укренерго" довела ліміти споживання електроенергії по Житомирській області та часові межі, в які вони діють.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок