Конкурс та музичні вечори: в Житомирі відкрився Міжнародний фестиваль "Сонячні кларнети"

Конкурс та музичні вечори: в Житомирі відкрився Міжнародний фестиваль "Сонячні кларнети"

Музика, мистецтво. Сонячні кларнети, саксофон, конкурс, концерт, Житомир
Відкриття XIV Міжнародного фестивалю інструментальної музики "Сонячні кларнети", Житомир, 8 травня 2024 року. Скрин із відео житомирського коледжу культури і мистецтв

8 травня в Житомирі відкрився XIV Міжнародний фестиваль інструментальної музики "Сонячні кларнети". В його рамках проходить конкурс молодих виконавців на кларнеті та саксофоні, на який подали заявки майже 30 учасників. Також в рамках фестивалю на сцені філармонії два дні триватимуть музичні вечори.

Про це в ефірі Українського радіо Житомир розповів директор Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка Микола Покропивний.

Микола Покропивний розповів, що у рамках фестивалю це вже четвертий конкурс молодих виконавців на кларнеті та саксофоні. Заявки подали з багатьох регіонів. З його слів, цього року для учасників відмінили всі вступні внески.

"Адміністративна група багато доклала для того, щоб все відбулося. Сьогодні війна і ми маємо бути добрі, щирі і допомагати. Тому що музиканту, крім усього ще потрібен інструмент, на якому він займається. І у багатьох з них немає фінансової спроможності брати участь у конкурсах. А те, що сьогодні вони приїздять і роблять цю справу, це дуже важливо", — сказав Микола Покропивний.

Конкурс та музичні вечори: в Житомирі відкрився Міжнародний фестиваль "Сонячні кларнети"
Директор Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка Микола Покропивний, Житомир, 8 травня 2024 року. Скрин із відео житомирського коледжу культури і мистецтв

1-й тур конкурсу є заочний і триває до 10 травня. Члени журі переглянуть всі відеовиступи, які надіслали конкурсанти, і відберуть найкращих. 2-й тур конкурсу розпочнеться 19 червня 2024 року в Житомирі і відбудеться у комбінованому форматі, тобто онлайн для конкурсантів, які зараз за кордоном, і наживо для тих, хто перебуває в Україні, розповів Микола Покропивний.

Членом журі конкурсу є заслужений діяч мистецтв України професор Одеської національної музичної академії Зіновій Буркацький. Чоловік розповів, що на фестиваль приїздив кожного разу. Чоловік назвав фестиваль унікальним із дуже високим рівнем.

"Справа в тому, що в Україні немає нічого подібного цьому фестивалю. І він із кожним роком набирає дуже-дуже колосальний розмах, який має високопрофесійний рівень. Унікальність в тому, що фестиваль не проводиться для всіх інструментів, тільки кларнет і саксофон. І це правильно, адже для того, щоб був високий рівень, потрібно звузити спеціалізацію. Фестиваль дає спілкування з музикантами. Ми проводимо мастер-класи. І в спілкування із музикантами, ми, викладачі, також багато корисного здобуваємо для себе", — сказав Зіновій Буркацький.

Конкурс та музичні вечори: в Житомирі відкрився Міжнародний фестиваль "Сонячні кларнети"
Професор Одеської національної музичної академії Зіновій Буркацький, Житомир, 8 травня 2024 року. Суспільне Житомир/Наталія Кулініч

Вперше на фестивалі "Сонячні кларнети" доцент кафедри Київської академії музики імені Глієра, саксофоніст, заслужений артист України Олександр Рукомойніков.

"Те, що це суто, кларнети і саксофони, це дуже-дуже важливо. Бо я багато їжджу по конкурсах, і навіть в нас в країні, і на них — різні інструменти. А тут конкурсанти знають, що тут дуже велика буде конкуренція. <о конкурс спеціалізований. І конкурс, і фестиваль – це дуже добре", — сказав член журі Олександр Рукомойніков.

Конкурс та музичні вечори: в Житомирі відкрився Міжнародний фестиваль "Сонячні кларнети"
Доцент кафедри Київської академії музики імені Глієра Олександр Рукомойніков, Житомир, 8 травня 2024 року. Суспільне Житомир/Наталія Кулініч

В рамках фестивалю "Сонячні кларнети" організовують творчі вечори в Житомирській обласній філармонії. Так 9 травня відбудеться концерт солістів "Щира муза і свобода" за участі музикантів оркестру Національної опери України, Національного Президентського оркестру, студентів Одеської музичної академії. 10 травня на сцені Житомирської обласної філармонії виступить Національний Президентський оркестр.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок