Купував газ за завищеними цінами: на Житомирщині судитимуть екскерівника комунального підприємства

Купував газ за завищеними цінами: на Житомирщині судитимуть екскерівника комунального підприємства

На Житомирщині судитимуть колишнього керівника комунального підприємства, якого обвинувачують у зловживанні службовим становищем при закупівлі природного газу для потреб підприємства, що призвело до збитків на суму майже 280 тисяч гривень.

Про це Суспільному розповіла речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша.

За її словами, за результатами слідства, обвинувачений укладав безпідставні угоди, згідно із якими купував газ за завищеними цінами.

"Так, у 2021 році обвинувачений, який на той момент очолював комунальне підприємство, уклав угоду із постачальником про закупівлю палива для власних потреб на загальну суму 1,5 мільйона гривень. Однак згодом постачальник запропонував укласти до договору додаткові угоди, безпідставно збільшивши ціну. І це при відсутності документів, які підтверджували зростання ціни на газ. Добре знаючи про це, директор КП все ж уклав 6 додаткових угод, згідно із якими вартість закупівлі природного газу зросла, а обсяг відповідно — скоротився".

Через такі дії на той час директора підприємство зазнало збитків на суму майже 280 тисяч гривень.

Обвинувальний акт до суду скерував прокурор Житомирської окружної прокуратури. Екскерівника підприємства обвинувачують за ч. 1 ст. 364 КК УкраїниСтаття 364. Зловживання владою або службовим становищем.

Наразі окружна прокуратура заявила позов про стягнення з обвинуваченого на користь місцевого бюджету заподіяної шкоди у повному обсязі. Також на його майно наклали арешт.

Згідно із чинним законодавством зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи карається позбавленням волі на строк до трьох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Якщо таке діяння спричинило тяжкі наслідки, то таке правопорушення карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок