На Житомирщині ще одна релігійна громада приєдналася до ПЦУ — настоятель лишився в Московському патріархаті

На Житомирщині ще одна релігійна громада приєдналася до ПЦУ — настоятель лишився в Московському патріархаті

Релігія, церква, ПЦУ, УПЦ МП, Коростенський район, Житомирщина
Житомир, 25 квітня 2024 року. Фото: Facebook єпископа Паїсія

25 квітня в Єпархіальному управлінні Житомирсько-Овруцької єпархії оформили документи про прийняття релігійної громади села Купище Коростенського району до складу Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України.

Про це повідомив єпископ Житомирсько-Овруцької єпархії Православної церкви України Паїсій на сторінці в мережі Facebook.

З його повідомлення, релігійна громада увійшла до Помісної Православної Церкви без свого настоятеля, який залишився вірний московському патріарху. До Єпархіального управління представники релігійної громади прибули в супроводі Коростенського благочинного протоієрея Леоніда Мельниковича.

"Після загальних зборів, які відбулися 24 квітня поточного року, релігійна громада ухвалила рішення про вихід з підпорядкування московському патріархату. Вітаючи таке рішення парафіян, видав відповідні Укази та Посвідчення про їхнє прийняття до складу Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України", — написав єпископ Паїсій.

Раніше Суспільне писало, що, починаючи від 2019 року, на Житомирщині 107 релігійних громад Української православної церкви Московського патріархату перейшли до Православної церкви України. В Житомирі таких переходів немає.

3 квітня 2024 року Велика палата Верховного суду ухвалила рішення, яким визнала законним перехід релігійної громади села Калинівка Житомирського району з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України. Це перше таке рішення в Україні, яке створило прецедент в судовій практиці.

Суддя Верховного суду Костянтин Пільков прокоментував рішення про законність переходу релігійної громади села Калинівка Житомирського району з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України від 3 квітня 2024 року. За словами Костянтина Пількова, справа ускладнювалась відсутністю чітких критеріїв членства в релігійній громаді. При цьому сторона позивача — а ним був колишній настоятель храму — аргументувала, що настоятель має вирішальне слово у визначенні членства.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок