На Житомирщині держреєстратору повідомили підозру у причетності до оборудок із орендою неуспадкованих земель

На Житомирщині держреєстратору повідомили підозру у причетності до оборудок із орендою неуспадкованих земель

Незаконні оборудки з землею, Житомирщина
Малинська громада, Житомирщина, квітень 2024 рік. Фото: Управління СБ України в Житомирській області

Прокурори за матеріалами СБУ повідомили держреєстратору про підозру у незаконній реєстрації права довгострокової оренди землі на 10 з половиною мільйонів гривень.

Про це Суспільному розповіли у пресслужбі СБУ Житомирщини та Житомирської обласної прокуратури.

За словами речниці СБУ Житомирщини Ірини Мартинюк, співробітники служби задокументували причетність до незаконних оборудок із землями Малинської територіальної громади начальника відділу надання адмінпослуг однієї з сільрад Житомирщини.

"Йдеться про шахрайський механізм довгострокової оренди неуспадкованої землі у так званих "мертвих душ". Раніше ми вже повідомляли, що сам механізм розробив адвокат із Рівного. За 4 робочі дні посадовець ЦНАПу вніс до Держреєстру речових прав відомості про права оренди на 170 земельних ділянок. Власником фірми, яка хотіла орендувати 315 гектарів землі на 45 років, на той час вже був рівненський адвокат. З'ясувалося, що надані ним двосторонні договори насправді були "підписані" попередньою директоркою бізнес-структури і, як виявилося, померлими власниками земельних ділянок. При чому датовані ці договори були давно минулими роками. Державний реєстратор провів реєстрацію без жодної належної перевірки наданих договорів та без встановлення особи заявника й обсягу його повноважень", — розповіла Ірина Мартинюк.
На Житомирщині держреєстратору повідомили підозру у причетності до оборудок із орендою неуспадкованих земель
Реєстратор, якому повідомили підозру. Малинська громада, Житомирщина, квітень 2024 рік. Фото: Головного управління Нацполіції у Житомирській області

Незаконно отримані сотні гектарів неуспадкованої землі фірма адвоката здавала у суборенду місцевим фермерам, отримуючи за це орендні виплати. Як наслідок — 33 спадкоємці та Малинська територіальна громада зазнали збитків на понад 10 з половиною мільйонів гривень

За словами речниці Житомирської обласної прокуратури Тетяни Гоші, державному реєстратору повідомили про підозру.

"Повідомили про підозру у вчиненні службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки. Це частина 2 статті 367 Кримінального кодексу України. Щодо рівненського адвоката, то, як ми уже повідомляли раніше, наразі щодо нього триває досудове слідство. Прокурор Коростенської окружної прокуратури обґрунтовано довів в апеляційній інстанції необхідність призначити підозрюваному адвокату значну заставу у розмірі понад 900 тисяч гривень", — поінформувала Тетяна Гоша.

Раніше Суспільне повідомляло, що в лютому 2024 року адвокату із Рівного оголосили про підозру за незаконне заволодіння земельними ділянками на площі 315 гектарів у Малинській громаді.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок