У Житомирі розповіли, скільки дітей усиновили в громаді

У Житомирі розповіли, скільки дітей усиновили в громаді

житомир, міськрада, виконком, усиновлення, діти, 17 квітня 2024 рік
Засідання виконавчого комітету міської ради, Житомир, 17 квітня 2024 рік. Скриншот відеотрансляції засідання виконавчого комітету міської ради

17 квітня на засіданні виконавчого комітету міської ради озвучили, скільки дітей усиновили в Житомирській громаді та обговорили розвиток сімейних форм виховання. Також повідомили, що понад 95% дітей вже влаштовані до сімейних умов.

Про це під час засідання виконкому розповіла начальниця служби (управління) у справах дітей міської ради Ольга Бібла.

За її словами, особливу увагу потребують діти, які набули статуси дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування і діти, які виховуються в сім'ях, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов'язків.

"У нас 330 дітей мають статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. Також 440 дітей перебувають на обліку — це діти, які проживають у сім'ях, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов'язків. Ще на обліку п'ятеро дітей, які схильні до бродяжництва, 370 дітей, які зазнали насильства, з них 351 мають статус постраждалих від збройної агресії. Служба (управління) у справах дітей забезпечує контроль за умовами проживання цих дітей, надає їм статуси та забезпечує підбір сімейних форм і влаштування", — повідомила Ольга Бібла.

За інформацією начальниці служби (управління) у справах дітей міської ради, статистика усиновлення в Житомирській територіальній громаді показує зростання кількості усиновлених дітей одним із подружжя. 30 подружніх пар взяли на усиновлення дитину від першого шлюбу.

"Із закладів інституційного догляду та виховання, що розташовуються на території Житомира, усиновлено 27 дітей, а з нашого первинного обліку усиновлено чотири дитини. Порівняно з попередніми роками, ця цифра зменшилася, але не через те, що наші містяни не хочуть усиновлювати, а тому що в 2023 році на облік виходили сімейні групи, які складалися з п'яти-шести дітей. Наразі ми не маємо таких сімей-усиновлювачів, які змогли б взяти на усиновлення таку кількість дітей", — пояснила Ольга Бібла.

Зі слів начальниці служби (управління) у справах дітей Ольги Біблої, більшість дітей, які усиновлюються це діти до підліткового віку. Зараз спостерігається збільшення відсотку усиновлення дітей віком від 5 до 12 років.

"Якщо аналізувати облік усиновлювачів за 2022-2023 роки, то ця цифра зросла. Наразі на обліку у нас перебуває 17 сімей, які вже усиновили дітей і п'ять чекають черги на навчання. Це вперше така кількість за останні вісім років. Ми пояснюємо людям, що усиновлення не стосується лише новонароджених, але і дітей старшого віку. Щодо влаштування дітей до сімейних форм влаштування, ми бачимо, що всі 250 дітей з нашого первинного обліку перебувають у сім'ях опікунів та піклувальників, 63 дитини — у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях і 15 дітей перебувають у закладах інституційного догляду", — інформувала начальниця служби (управління) у справах дітей.

Також під час засідання виконавчого комітету Ольга Бібла розповіла, що розвитку сімейних форм виховання приділяється велика увага. На сьогоднішній день більш як 95% дітей влаштовані до сімейних форм виховання, тоді як лише 4,5% перебувають у інституціях.

"У нас зараз функціонує 10 дитячих будинків сімейного типу. Один із них переїхав до нас із Херсонщини і у 2023 році виявили бажання залишитися в нашій територіальній громаді. У наших дитячих будинках сімейного типу нараховується 65 дітей", — сказала начальниця служби (управління) у справах дітей.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок