На Житомирщині за два роки не видали жодного спецдозволу на видобуток бурштину — немає зацікавлених

На Житомирщині за два роки не видали жодного спецдозволу на видобуток бурштину — немає зацікавлених

Бурштин
Бурштин. Фото: Житомирська ОВА

Упродовж 2023-2024 років в Житомирській області не видали жодного спецдозволу на видобуток бурштину. У Держслужбі геології та надр України Суспільному Житомир відповіли, що така ситуація напряму пов'язана із рівнем зацікавленості сферою видобутку бурштину в регіоні.

2021 рік

У відповіді на запит Суспільного Житомир Держслужба геології та надр України поінформувала, що упродовж 2021 року на видобуток бурштину у Житомирській області було видано 10 спецдозволів п'ятьом компаніям:

  • 4 спецдозволи — товариству з обмеженою відповідальністю "ГРАНОЙЛ", зареєстрованому у Коростені;
  • 3 спецдозволи — товариству з обмеженою відповідальністю "ХУПО СЕ ТРЕЙД", зареєстрованому в Києві;
  • 1 спецдозвіл — товариству з обмеженою відповідальністю "ЛЕЙКСТОУН", зареєстрованому в Києві;
  • 1 спецдозвіл — товариству з обмеженою відповідальністю "ДРЕВСТЕЦКОМПАНІЯ", зареєстрованому в Житомирі;
  • 1 спецдозвіл — товариству з обмеженою відповідальністю "ІКАР МЕНЕДЖМЕНТ", зареєстрованому в Житомирі.

На Рівненщині за 2021 рік на видобуток бурштину було видано 37 спецдозволів.

2022 рік

Упродовж 2022 року на видобуток бурштину у Житомирській області було видано 3 спецдозволи. Усі 3 — столичному товариству з обмеженою відповідальністю "ГРЕЙТ СГ ЮКРЕЙН".

У Рівненській області за 2022 рік на видобуток бурштину було видано 16 спецдозволів.

2023 та 2024 рік

Упродовж 2023 і 2024 року Державна служба геології та надр України не видала жодного спецдозволу на видобуток бурштину у Житомирській області. У Рівненській області: 9 — у 2023 році і 4 — у 2024 році.

Чому на Житомирщині другий рік поспіль не видають спецдозволи

У коментарі Суспільному Житомир керівниця відділу аукціонної діяльності Держслужби геології та надр Валерія Олефір сказала, що така ситуація напряму пов'язана із зацікавленістю до видобутку бурштину в регіонах.

"Ми беремо і виставляємо на аукціон ділянки за заявою заявника. За вказаний період більше заяв надходило саме з Рівненської області, тому виставляли на аукціони ділянки саме в Рівненській області. У Житомирській області, значить, не було зацікавлених осіб, в тому числі, і зацікавлених в ініціюванні постановки ділянок надр на аукціон", — розповіла Валерія Олефір.

На питання кореспондентів Суспільного щодо того, яку суму податків сплатили за користування надрами власники спецдозволів на видобуток бурштину з 2021 по 2024 рік, Валерія Олефір відповіла, що цим питанням займається податкова служба.

"Це не наше питання, це питання до податкової служби. Загалом, в нас рентні платежі з цього виду діяльності сплачуються тільки, коли видобуваються корисні копалини. Якщо компанія ще на стадії вивчення, то податків вони ще не сплачували", — поінформувала очільниця відділу аукціонної діяльності Держслужби геології та надр України.

Позиція Житомирської ОВА

У коментарі Суспільному заступник голови Житомирської ОВА Віктор Градівський сказав, що в обласна військова адміністрація не володіє інформацією щодо того, скільки в області з 2021 по 2024 роки було легально видобуто бурштину.

"Немає в нас такої інформації. Ці питання — це компетенція Держслужби з геології та надр України. Вони все роблять без нас і жодного погодження в нас не беруть. Що стосується слів служби про незацікавленість на Житомирщині у видобутку бурштину, то цілком можливо, що так і є", — відповів заступник голови Житомирської ОВА.

Що відомо про легальний видобуток бурштину в Україні

19 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про регулювання видобутку бурштину. Він передбачає видачу єдиних дозволів на видобуток на певних земельних ділянках через електронні аукціони системи Прозоро. Спецдозволи надаються на ділянках площею до 10 гектарів строком на п’ять років. Також закон вносив зміни до Земельного кодексу, якими передбачено проведення розвідувальних робіт з пошуку покладів бурштину. Водночас законом запроваджено кримінальну відповідальність за незаконний видобуток і відповідальність за недотримання вимог рекультивації.

У лютому 2020 року Житомирська ОДА повідомляла, що разом із Держгеонадрами напрацьовує механізм підготовки бурштинових ділянок для внесення на електронні аукціони.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок