Покусав домашній пес: у громаді на Житомирщині виявили випадок сказу та оголосили карантин

Покусав домашній пес: у громаді на Житомирщині виявили випадок сказу та оголосили карантин

Сказ, домашній пес, укус собаки, карантин, обмеження, щеплення
В Олевській громаді після укусу собаки чотирьох людей оголосили карантин. Фото із сайту Олевської міської ради

У селі Жубровичі Олевської громади домашній пес покусав чотирьох місцевих жителів. У тварини підтвердили захворювання на сказ — надзвичайна протиепізоотична комісія оголосила на території цього населеного пункту карантин.

Про це написала Олевська міська рада на офіційному сайті громади.

В інформації, зокрема, йдеться, що до Олевського відділу Житомирської обласної державної лікарської ветеринарної медицини надійшло екстрене повідомлення про те, декількох людей у селі Жубровичі покусав собака. На місці події працювали фахівці.

"У ході розслідування стало відомо, що на початку березня 2024 року місцева жителька взяла собі на утримання тримісячного цуцика та залишила біля будинку. Зі слів жінки, у середині березня у під'їзд цього будинку забігла лисиця, покусала цуценя та зникла. Також ця лисиця забігала до підсобних приміщень та нападала на курей. Після укусу лисиці пес почав поводити себе агресивно та покусав чотирьох сусідів, після чого хазяїн собаки застрелив тварину та закопав ", — сказано в інформації .

Згодом труп собаки вилучили та з підозрою на сказ мертву тварину відправили на подальше дослідження до Житомирської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби.

За словами фахівчині з інтерв’ювання Головного управління Держпродспоживслужби в області Галини Заріцької, 5 квітня у лабораторії дослідили головний мозок собаки та підтвердили у тварини вірус захворювання на сказ.

"Наші спеціалісти виїжджали на місце, обстежили територію, опитали місцевих людей, провели дезінфекцію території, де сталася подія та місця захоронення хворої тварини, щепили від сказу інших тварин, а також рекомендували людям, яких покусав хворих пес, пройти відповідний огляд лікарів та отримати щеплення. На місці події фахівці встановили, що радіус дії загрози небезпечного захворювання сягає 10 кілометрів, а відтак рекомендували місцевому органу влади у загрозливій зоні запровадити карантинні обмеження до стабілізації ситуації", — розповіла Галина Заріцька.

Рішенням місцевої надзвичайної протиепізоотичної комісії на території села Жубровичі на 2 місяці запровадили карантин. Зокрема, у неблагополучному населеному пункті забороняється влаштовувати виставки собак та котів, вивозити їх за межі села, забороняється також промисловий і ліцензійний відстріл диких тварин, їх відловлювання та вивезення.

На сайті Олевської громади також розмісили інформацію про сказ, а також про те, що робити якщо вас укусила хвора тварина або ви контактували з нею.

Сказ або водобоязнь — особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання, яке характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи і неминуче закінчується смертю. Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини, як свійські, так і дикі.

На сказ найчастіше хворіють лисиці, собаки та коти. Найбільш небезпечними є будь-які укуси тварини в ділянки обличчя, шиї, пальців рук, кисті.

Щоб не заразитись сказом:

  • Утримуйтесь від контактів з дикими та безпритульними тваринами.
  • Постійно дотримуйтесь діючих правил утримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах України. Доставляйте фахівцям ветеринарної медицини хворих тварин, або їх трупи, в разі, якщо тварина загинула.
  • Доставляйте домашніх тварин, в тому числі собак і котів в установи ветеринарної медицини для клінічного огляду і профілактичного щеплення проти сказу.
  • Не вбивайте здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликайте ветеринарного лікаря.
  • Не знімайте шкуру з диких тварин при їх знаходженні.
  • У разі укусу домашньою твариною з’ясовуйте ім’я господаря та адресу. Це допоможе уникнути щеплень, так як за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.
  • Про кожен випадок укусу свійських тварин дикими хижаками, бродячими чи здичавілими собаками або котами, а також при підозрі на захворювання тварин на сказ, негайно повідомляйте ветеринарні установи Держпродспоживслужби.
  • Укушені рани, подряпини негайно промийте теплою кип’яченою (або проточною) водою, бажано з милом, краї рани обробіть 70% спиртом чи 5% настоянкою йоду та накладіть стерильну пов’язку. Негайно зверніться за медичною допомогою до травматологічного пункту, що працює цілодобово, для проведення антирабічного щеплення чи серотерапії.
  • При пошкодженні одягу, в який була одягнута людина під час укусу, одяг обробіть гарячою праскою, і тільки після цього його можна ремонтувати.

Раніше Суспільне писало, в 2023 році у заклади охорони здоров'я Житомирської області з приводу укусів, подряпин, ослинення хворими або підозрюваними щодо захворювання на сказ тваринами звернулися 2357 людей.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок