Рятувальник, спортсмен і блогер. Історія Олега Ковальчука з Малина

Рятувальник, спортсмен і блогер. Історія Олега Ковальчука з Малина

Рятувальник, спортсмен і блогер. 36-річний Олег Ковальчук з Малина працює начальником караулу в 13-й Державній пожежно-рятувальній частині, професійно займається пауерліфтингом та знімає відео для соцмереж про свою роботу та спортивні досягнення.

Олег розповідає: хотів показати людям, якою насправді є його робота.

"Мені захотілося показати людям, що таке насправді робота пожежного. Я просто відзняв відео, потім змонтував його в себе, як я роблю з спортивними відео. Виставив спочатку в Іnstagram, потім в TikTok почав виставляти. І побачив реакцію людей на нашу роботу, вони почали коментувати, дякувати за нашу працю. Дуже багато людей адекватно відносяться до роботи пожежного. А ті, хто, можливо, не розумів, з чим стикається пожежний, то вони зрозуміють і не будуть критикувати його. Тому що набагато краще, щоб він спав, ніж працював. Бо це людське горе", — розповів Олег Ковальчук, начальник караулу 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини 3-го Державного пожежно-рятувального загону.

ДСНС, Рятувальник, Блогер, Спортсмен, Спорт, Малин, Житомирщина
Олег Ковальчук у гаражі пожежної частини. Малин, березень 2024 року. Фото: Суспільне Житомир

За словами Олега Ковальчука, один з викликів, на який він виїжджав з караулом, був на пожежу у пʼятиповерхівці.

"Мені сказали, що власник квартири вибіг на свіже повітря. Це дуже полегшило нам роботу, вже, знаєте, так якось стало легше на душі. Гасіння даних пожеж дуже складне. Насамперед ти працюєш в апараті. Це 7-8 кілограмів ваги лишньої. Плюс тебе, рукав і ствол. В 51-му рукаві знаходиться 40 літрів води. І ти їх тягаєш за собою постійно. Тобі ще й доводиться знаходити цей осередок, якого не видно. Ти йдеш практично наосліп. На четвереньках, шукаєш вільний простір, щоб хоч трошки побачити шлях, який тобі необхідно пройти", — розповів Олег Ковальчук.

Чоловік вважає найскладнішою роботу з гасіння торфяних пожеж.

"Це довгострокові горіння. Ці пожежі вимагають максимум уваги, витривалості. Тому що ти лягаєш спати, рано-вранці ти знову ж прокидаєшся, тільки ти встиг попити якоюсь чаю, перекусити, і ти вже от знову на полі, знову гасиш. Це постійний бруд, возня оця, рукава. Це не можна передати, це треба просто бачити, що там відбувається. Наскільки це тяжко. І коли ти працюєш на таких пожежах, ти дуже сильно виснажуєшся", — говорить Олег.

Олег — майстер спорту України з пауерліфтингу. У зал прийшов, аби скинути зайву вагу, але в результаті почав займатися спортом професійно.

"Найважчі змагання відбулися у квітні 2023 року для мене. Я готувався на конкретну вагу, у мене була певна планка. Я йшов до цього дуже довго, віддав майже всі свої сили. Вийшов в першому підході присяду, я осилив 290 кілограмів. Потім я пішов на 305 кілограмів і частково порвав собі квадріцепс на правій нозі. В жимі лежачі в другій вправі в третій спробі я пожав 230 кілограмів. Це був, до речі, золотий показник тих змагань. І на станову тягу я практично виходив з однією робочою ногою. Було велике навантаження на спину. Все-таки я пройшов всі три спроби. Вдалося мені тоді зібрати суму за результатами трьох вправ 810 кілограмів. Як на травмованого, то був дуже хороший результат. Я зайняв третє місце в сумі".

Рятувальник, спортсмен, блогер, ДСНС, Малин, Житомирщина, Спорт
Олега Ковальчук під час змагань з пауерліфтингу. Фото надав Олег Ярмолюк

Через пів року на Кубку України Олег зайняв друге місце. У 2024-му сподівається на перемогу.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок