Житомирська обласна клінічна лікарня імені О.Ф. Гербачевського стала п'ятим медичним закладом в Україні, де за кошти Європейського союзу встановлено програмне забезпечення на основі штучного інтелекту. Ця технологія допомагає виявляти патології головного мозку людини та прискорює процес діагностики.
Про це Суспільному розповів генеральний директор обласної клінічної лікарні імені Гербачевського Богдан Леськів.
За його словами, лікарня взяла участь у Міжнародному проєкті та надали всі необхідні анкетні вимоги стосовно закладу.
"Ми перемогли, ставши одними з учасників цього пілотного проєкту в Україні. Сам проєкт безкоштовний. Тобто грошей з обласної лікарні на імплементацію штучного інтелекту ми не використовуватимемо. Щодо фінансової сторони обстеження для пацієнтів так само", — сказав Богдан Леськів.

Рентгенлаборантка обласної лікарні Олександра Антушакова розповіла, що за призначенням лікуючого лікаря провели обстеження 58-річного Володимира. Чоловік пройшов комп'ютерну томографію головного мозку.

Зі слів завідувачки відділення променевої діагностики обласної лікарні Ірини Якушкіної, для точного визначення уражень використовується програмне забезпечення зі штучним інтелектом. Технологія допомагає отримати альтернативну думку, а саме штучний інтелект автоматично аналізує зображення.
"Система штучного інтелекту використовується для виявлення уражень головного мозку на комп’ютерних зображеннях. Вона автоматично аналізує комп’ютерні скани, виділяє та розпізнає зони ураження. Ми отримуємо аналізи у формі інфографіки та текстового матеріалу. Це дуже допомагає роботі лікаря-діагноста, сприяє успішній постановці діагнозу та покращує діагностичний процес", — розказала Ірина Якушкіна.

За словами Богдана Леськіва, програмне забезпечення із штучним інтелектом для діагностики мозку людини зараз працює у тестовому режимі.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube