У зв'язку з потеплінням система опалення у Житомирі працює в режимі економії

У зв'язку з потеплінням система опалення у Житомирі працює в режимі економії

Опалення
Система опалення у Житомирі перейшла в режим економії. Фото ілюстративне: Pexels/Patrycja Grobelny

У зв'язку з потеплінням система опалення у Житомирі перейшла в режим економії. Поки котельні не працюють, оплата за тепло житомирянам не нараховується.

Про це повідомляє "Житомиртеплокомуненерго" на своїй сторінці у Facebook.

У повідомленні йдеться, що система опалення працює в режимі економії, щоб житомиряни не переплачували за тепло.

"Протягом дня, коли на вулиці тепло, котли відключаються, залишаючи тільки циркуляцію теплоносія в системі. Теплоносій циркулює, поки не охолоджується до певного температурного рівня. Для кожної котельні маємо значення температури теплоносія на вході до котельні, при якому потрібно вмикати котли. Як тільки температура теплоносія знижується до цієї межі, котельня знову вмикається. Таким чином, не створюються умови для перегріву приміщень", — повідомляють у "Житомиртеплокомуненерго".

Поки котельні не працюють, оплата за тепло не нараховується.

"При такому режимі роботи будинки не встигають охолонути нижче нормативної температури, тому на комфорті житомирян це не позначається", — йдеться у повідомленні.

"Ми входимо в період, коли температура вночі може бути близько нуля, але вдень вона піднімається до 12-13-14 градусів тепла. В цей момент наш теплоносій починає перегріватися, навіть при мінімальному температурному режимі, навіть при 8 градусах тепла. Зворотній теплоносій вже не віддає будинкам, бо вони в перегрів ідуть. Що ми робимо? Ми залишаємо циркуляційний режим роботи котелень, а газовий режим зупиняємо, тобто зупиняємо роботу котлів. Тим самим ми зменшуємо платіжку для населення, тому що теплові лічильники будуть рахувати менше. Якщо котельня не працює, батарея холодна, то і послуга не нараховується", — розповів у коментарі Суспільному керівник комунального підприємства "Житомиртеплокомуненерго" Дмитро Рогожин.
"Якщо є тепловий лічильник, то плата за тепло розраховується по лічильнику. Що він нарахував, то і є. Якщо подачі тепла немає, то лічильник так і рахує. Якщо немає лічильника, то розрахунок ведеться відповідно до службових записок начальників дільниць, районів і так далі, що в такий-то день, стільки-то годин тепло в конкретні будинки не подавалося, котельні не працювали. Тоді все математично розраховується", — пояснив у коментарі Суспільному начальник відділу збуту "Житомиртеплокомуненерго" Юрій Сушицький.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок