"Завжди мріяла шити", — дизайнерка одягу з Малина Олеся Панченко

"Завжди мріяла шити", — дизайнерка одягу з Малина Олеся Панченко

Олеся Панченко — дизайнерка одягу, нині проживає в Малині, що на Житомирщині. Вона переїхала з Києва після повномасштабного вторгнення росіян і започаткувала власну справу. Тепер її речі купують жінки з різних міст України.

"Я взагалі не хотіла виїжджати з Києва. Але чоловік наполіг, сказав що це необхідно зробити і ми приїхали в Малин,  з однією сумкою, наче на вихідні. Але ось вже майже два роки ми тут", — розповіла дизайнерка одягу.

Власна справа, грант, пошиття одягу, Малин, Житомирщина, одяг
Одяг, який створює дизайнерка з Малина Олеся Панченко. Фото: Тетяна Дукач/Суспільне Житомир

Перший досвід пошиття жінка отримала в дитинстві,  в її родині шили дідусь і бабуся.  Профільної освіти не має, навчалась на екологиню.

"Закінчила  курси крою та шиття в Києві. Два роки вони тривали. А навчалась я в Національному університеті будівництва та архітектури на еколога. Але мені завжди подобалось шити, я шити вміла, але не вміла моделювати та конструювати одяг і саме цьому  хотіла навчитися”, — розповіла дизайнерка одягу Олеся Панченко.

Грант, Власна справа, Пошиття одягу, Малин, Одяг, Житомирщина
Дизайнерка одягу з Малина Олеся Панченко за роботою. Фото: Тетяна Дукач/Суспільне Житомир

Спочатку жінка шила для себе, коли пішла у декретну відпустку. Потім — на замовлення.

"На той час я працювала  в Державному космічному агентстві України, держслужбовицею була. І якось робота була для мене не цікавою, тож ввечері та на вихідних я шила. А потім я пішла у відпустку і далі стандартна історія про те, що йдеш у відпустку і перепрофільовуєшся", — розповіла Олеся.

Власну справу вона розпочала з пошиття дитячого одягу.

"На той час у мене народилося ще дві доньки і я шила дитячі сукні.  Думала, що якщо не продам, то будуть діти ходити. Шила спочатку сама, розробляла лекала, а потім знайшла, до речі, в Малині, свою першу майстриню, з якою  ми й досі співпрацюємо вже десь близько 7 років", — розповіла Олеся Панченко.

Грант, Власна справа, Дизайнерка, Малин, Одяг, Пошиття одягу
Майстерня дизайнерки одягу з Малина Олеся Панченко. Фото: Тетяна Дукач/Суспільне Житомир

Олеся розповіла, що коли переїхала до Малина з Києва почала думати, як відновити  роботу. Влітку 2023 року жінка пройшла навчання у "Школі малого та середнього бізнесу" і отримала грантові гроші.

"Я розуміла, що їздити в Києв мені на виробництво – це буде дуже складно. Тобто не наїздишся. І так сталося, що завдяки знайомим я знайшла виробництво в Малині і зараз з ними співпрацюю. З виробничими процесами у мене все дуже чітко, особливо будучи тут в Малині, чому я дуже тішусь. Це все локально. У мене тут і  майстерня, і майстриня, яка шиє, в мене ще є виробництво. Все тут разом і це дуже зручно", — розповіла Олеся Панченко.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок