Вихователями у дитячих садочках та вчителями молодших класів працюють переважно жінки. Скільки чоловіків працюють у початковій освіті Житомира та чи пов’язано це з дискримінацією за статтю дізнавалися журналісти Суспільне Житомир.
Для того, щоб проаналізувати кількість чоловіків і жінок на цих посадах, Суспільне Житомир надіслало запит у департамент освіти Житомирської міської ради. Згідно з ним, у закладах дошкільної освіти кількість вихователів за три роки зменшилася майже на 6%:
- у 2023 році в закладах дошкільної освіти на посаді вихователя усього працювали 827 працівників, із них 827 жінок;
- у 2022 році в закладах дошкільної освіти на посаді вихователя усього працювали 852 працівники, із них 852 жінки;
- у 2021 році в закладах дошкільної освіти на посаді вихователя усього працювали 880 працівників, із них 879 жінок.
У закладах середньої освіти кількість вчителів 1-4 класів за три роки зменшилася на майже 31%:
- у 2023 році в закладах загальної середньої освіти на посаді вчителя 1-4 класів усього працювали 331 працівник, із них 330 жінок;
- у 2022 році в закладах загальної середньої освіти на посаді вчителя 1-4 класів усього працювали 459 працівників, із них 457 жінок;
- у 2021 році в закладах загальної середньої освіти на посаді вчителя 1-4 класів усього працювали 483 працівники, із них 482 жінки.
Директор департаменту освіти Житомирської міської ради Валентин Арендарчук у коментарі Суспільному розповів, що чоловіків у початковій освіті не дискримінують і раді бачити як вихователів у дитсадках, так і вчителями у молодшій школі.
“Те, що працювати вихователями та вчителями молодших класів йде працювати дуже невелика кількість чоловіків, пов’язано з низькими зарплатами, які може запропонувати освіта. Ніяких стереотипів у ставленні до чоловіків зараз немає. Навпаки, зараз ми дуже хочемо бачити у школах чоловіків. Дітям часто не вистачає батька, бо батько захищає Україну, і вчитель-чоловік — це можливість дитині поспілкуватися з кимось, хто може трішки допомогти компенсувати ту нестачу спілкування з батьком для дитини. У нас є гарний приклад – вчитель молодших класів, який працює у ліцеї № 19. Його люблять і діти, і батьки. У середній та старшій школі традиційно працює більше чоловіків, і зараз ситуація потроху покращується – освіта стає більш популярною сферою, не всі йдуть у армію за станом здоров'я”, – розповів Валентин Арендарчук.
Він додав, що згідно з законодавством, чоловіки, які працюють вчителями або викладачами на 0,75 ставки, більше не підлягають призову. Але є такі вчителі, які звільняються, щоб стати на захист територіальної цілісності України.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: