У Бердичеві суд переніс розгляд справи голови громади, обвинуваченого у колабораціонізмі

У Бердичеві суд переніс розгляд справи голови громади, обвинуваченого у колабораціонізмі

24 січня у Бердичеві, суд продовжив розглядати справу голови Швайківської громади Габріела Мкртчяна, якого звинувачують у колабораціонізмі. Суд розглянув письмові докази у справі, зокрема досліджували інформацію від мобільного оператора щодо місця знаходження телефонів Мкртчяна та свідків обвинувачення. Але під час судового засідання пролунав сигнал повітряної тривоги, після чого суддя переніс розгляд справи Мкртчяна на 14 лютого.

За версією слідства, 22 березня 2022 року під час розмови на блокпосту у селі Швайківка із представниками місцевого добровольчого формування, голова Швайківської громади Габріел Мкртчян закликав не чинити опір армії РФ. У матеріалах справи вказано, що 22 березня 2022 року, у час, коли за версією слідства Мкртчан озвучив цю фразу, телефон обвинуваченого та п'ять телефонів свідків обвинувачення знаходились у зоні дії двох базових станцій. У той смий час адвокат Мкртчяна Ігор Попов сказав, що виходячи з інформації від мобільного оператора, обвинувачений перебував не поруч із свідками, а у кількох кілометрах.

"Азимут був різним. Тобто у п'яти свідків азимут був однаковий — це нуль, а у обвинуваченого інший. Чомусь у протоколі вказано, що всі знаходилися у селі Швайківка, але я з цим не погоджуюся. Я зараз надам карту місцевості, де буде видно, що азимут нуль від базової станції — це дійсно село Швайківка, але у Мкртчяна азимут був іншим — 240. Тобто ми погоджуємося, що це була одна й та сама базова станція, але прошу звернути увагу на інший азимут. Азимут 240 — це село Райки", — сказав Ігор Попов.

бердичів, суд, швайківка, голова громади, колабораціонізм
Бердичів, Житомирщина, 24 січня 2024 року. Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне Житомир

Прокурор Ігор Швець не погодився із доводами адвоката, пояснивши, що захисник не є технічним спеціалістом у сфері зв’язку і тому не може робити такі висновки.

"Це лише припущення захисника щодо вказування того чи іншого азимуту. Захисник не є особою, яка володіє якимось спеціальними знаннями, а просто робить свої припущення. Сторона захисту маніпулює, оскільки забуває сказати, що це не місцезнаходження особи, а напрямок передачі сигналу", — говорить Ігор Швець.

бердичів, суд, швайківка, голова громади, колабораціонізм
Бердичів, Житомирщина, 24 січня 2024 року. Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне Житомир

Під час судового розгляду пролунав сигнал повітряної тривоги. Суддя Юрій Базюк переніс судове засідання на 14 лютого. За словами обвинуваченого Габріела Мкртчяна, його дійсно не було на блокпосту, де за версією слідства і пролунала фраза про те, аби не чинити опору армії РФ .

"Я в цей час, думаю суд дасть правильну оцінку всім доказам. Я не перебував у селі Швайківка, а у селі, яке розташоване у протилежному напрямку від Швайківки — Райках. Тобто, якщо я не знаходився у Швайковці, то зрозуміло, що я нічого не міг говорити чи робити у Швайківці", — розказав Габріел Мкртчян.

бердичів, суд, швайківка, голова громади, колабораціонізм
Бердичів, Житомирщина, 24 січня 2024 року. Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне Житомир

бердичів, суд, швайківка, голова громади, колабораціонізм
Бердичів, Житомирщина, 24 січня 2024 року. Фото: Дмитро Поліщук/Суспільне Житомир

Що відомо про справу голови Швайківської громади, якого обвинувачують у колабораціонізмі

У липні 2023 року Суспільне Житомир повідомляло, що СБУ провела обшуки в будинку голови Швайківської громади Габріела Мкртчяна. У своєму пості у фейсбуці Габріел Мкртчян написав, що правоохоронці з СБУ шукали в нього речі, предмети, техніку, яка могла б засвідчити його зв'язок з РФ.

11 серпня у Бердичеві відбулося перше судове засідання у справі голови Швайківської громади Габріела Мкртчяна. Сам Габріел Мкртчян своєї провини не визнає та каже, що вважає покази свідків обвинувачення наклепом. Оскільки свідки обвинувачення на суд не прийшли, то засідання перенесли на 20 вересня.

14 серпня правоохоронці проводили обшуки у приміщенні Бердичівської райдержадміністрації – обшуки вели у кабінеті, орендованому керівництвом Швайківської територіальної громади. Заступник голови Швайківської громади Едуард Томашевський сказав Суспільному, що обшуки були пов'язані з незаконним видобутком піску у громаді одним з приватних підприємців.

20 вересня Бердичівський суд продовжив розглядати справу обвинуваченого у колабораціонізмі Габріела Мкртчяна, заслухавш свідків обвинувачення.

29 листопада Прокуратура та СБУ Житомирщини повідомили про підозру голові громади, якого підозрюють в одержанні хабаря за пособництво незаконному видобуванню піску на землях Швайківської громади і заподіянні довкіллю збитків майже на мільйон гривень.

Також 29 листопада у Бердичеві суд продовжив розглядати справу голови Швайківської громади Габріела Мкртчяна, під час якого допитали місцевого поліцейського, який повідомив, що 1 квітня 2022 року на сусідньому блокпосту сталася ДТП із травмованими, тому постало питання про забезпечення безпеки руху на всіх інших блокпостах. Зокрема, йшлося про встановлення попереджувальних знаків та зсування бетонних плит з проїжджої частини.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок