Вісім вихованців житомирського Пласту, які працювали волонтерами-виховниками у молодіжному Пластовому центрі і займалися із дітьми та підлітками, — під час повномасштабного вторгнення російських військ стали захисниками України.
Про це під час звітування про діяльність Пластового молодіжного центру, за підсумками за 2023 року, сказав Суспільному його керівник Павло Кобзар.
За його словами, захищати Україну вони пішли добровільно і свідомо.
"Зараз вони є військовими, а раніше були волонтерами-вихівниками Пластового центру в Житомирі та займалися із дітьми та підлітками. Вони свідомо взяли до рук зброю та пішли на фронт захищати незалежність та територіальну цілісність України. Станом на сьогодні служать у різних військових підрозділах ЗСУ", — розповів Павло Кобзар.
Один вихованець Пласту — Євген Лісовий, який із перших днів російського вторгнення долучився до захисту України, — загинув.
Житомирський Пластовий молодіжний центр є комунальною установою, який існує за гроші бюджету міської громади. На його утримання із загального фонду спрямували трохи більше 480 тисяч гривень, — сказав його керівник. За його словами, гроші спрямували переважно на оплату праці працівників, яких небагато. А частину, зокрема, це більше 60 тисяч гривень витратили на закупівлю таборового спорядження.
"Сьогодні для роботи Пластового центру нам не вистачає волонтерів. Зокрема, нам бракує чоловіків", — сказав керівник організації.
Пластовий молодіжного центр у Житомирі станом на 5 січня 2024 року налічує 150 вихованців віком від 3 до 18 років.
Андрій Соколов — один із них. В організації він 5 років. Суспільному розповів, що зараз він прийшов на репетицію Різдвяного вертепу.
"Тут багато всяких прикольних евентів, які можуть бути на свята. Зараз ми займаємося вертепом. Минулого року у нас він був трішки інший. Тоді я виконував роль поляка", — сказав вихованець Пластового центру.
Вихованка Пластового центру Каріна Ляхова розповіла, що їй подобається ця організація, особливо, коли вони разом проводять час у таборах або подорожують, беруть участь у різних майстер-класах чи грають в ігри.
За словами виховниці Пластового центру Ірини Борозняк, в організації є свої вікові рівні.
"Перші — це "пташата": від 3 до 6 років. Це дошкільний вік. Далі йдуть "новаки". Це діти 6-11 років. Таких у нас найбільше. Далі — юнаки від 11 до 18 років. І 18-35 років — це старші пластуни. Вони умовно є адміністраторами", — розповіла Ірина Борозняк.
Виховник Пластового центру Андрій Колос сказав, що для того, аби доєднатися до організації, насамперед потрібно бажання.
"Якщо мала дитина, то це найперше бажання батьків. По-друге є десять установчих сходин, є заняття. Установчі сходини тривають півтори години один раз на тиждень", — сказав Андрій Колос.
За словами мами вихованки Пластового центру Марти Грицанюк — Ірини Ковальчук, участь у Пласті це як гра.
"Для дітей Пласт – це велика гра. Вони вивчають історію, відвідують різні заклади. Вони ходять на екскурсії, мандрують. Вони навчаються бути самозарадними тобто, вчаться давати собі раду", — сказала Ірина Ковальчук.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube