На приватній агрофірмі "Лан" у селі Бабушки Чуднівської громади утворилися борги перед кредиторами, державою та перед людьми, які віддали в оренду власні паї. 2 січня працівники сільгосппідприємства прийшли до співвласників фірми, аби розібратися із ситуацією.
Приватна агрофірма "Лан" займається обробітком землі, вирощує зернові культури та вигодовує худобу.
Галина Чудля сільгосппідприємству віддала в оренду свої паї, але гроші за землю не отримала.
"Чотири паї в мене, але грошей мені за це не давали. Сказали, що до нового року розрахуються, але ніхто нічого не дав", — говорить Галина Чудля.
Наталія Якубовська працює на цьому підприємстві. За її словами, керівник агрофірми обіцяв наприкінці року розрахуватися з людьми, але слова не дотримав.
"У кінці року вони всі людські пайові повинні були віддати. Він (керівник — ред.) користувався ними. Як я йому сказала, що ваші комбайни молотять, а він сказав, що це не мої комбайни", — розповіла Наталія Якубовська.
На підприємстві — два співвласники. Олександру Кучерявому належить 40% підприємства, а Андрію Піщуліну — 60%. Через поділ майна рік тому між ними виник конфлікт. Зі слів Олександра Кучерявого, відтоді команда його партнера по бізнесу чинить на нього тиск.
"Рік чинили тиск, казали, що мене звільнять. Але ж на підставі чого? Він сам себе призначив директором. Поїхав до чорного нотаріуса, завірив це все. Поїхав до чорного реєстратора, завірив цей протокол і приїхав сюди з цими паперами. Я кажу: "Дайте мені документ, за яким ви мене звільнили". А вони мені нічого не надали. Людям почали розказувати, що він директор, що він має право все робити", — сказав Олександр Кучерявий.
Інший співвласник приватної агрофірми Андрій Піщулін Суспільному розповів, що він змушений був звільнити з посади Олександра Кучерявого.
"Коли ми вирішили рік тому поділитися і дійшли згоди щодо поділу, то вийшло так після того, як все було продано, мій партнер по бізнесу зрозумів, що кількість боргів при його керівництві суттєво зростає і, швидше за все, побачив жалюгідний стан підприємства. Тому і виникла така ситуація, що він просто не платить податки, не розраховується з постачальниками. З вересня 2023 року він став нехтувати нашими домовленостями. І мені всі телефонують за борги. Тож, я змушений був зробити себе директором", — сказав Андрій Піщулін.
На агрофірмі працює 46 працівників. Руслан Мельник каже, що працює тут зоотехніком 15 років. За його словами, конфлікт між співвласниками руйнує господарство.
"Вони ходили із зошитом і пропонували писати заяви на роботу всім, хто хоче з ними працювати. Хто не хоче, казали, щоб відразу звільнялися", — розповів Руслан Мельник.
На зустріч із працівниками підприємства Андрій Піщулін не приїхав. З його слів, для того, щоб уникнути сутички. Гроші за паї пообіцяв виплатити людям. І додав, що своєму напарнику він не довіряє, бо має інформацію, що той порушує закон.
"У мене є інформація про продаж зерна за готівку. Я хочу зробити інвентаризацію майна і побачити, що я маю. Оцінити борги. Оцінити майно, що ми маємо. Я вже розмовляю з представниками банків про реструктуризацію. Призупинив судові позови від інших підприємств. Моє завдання, як мінімум, не втратити свої гроші та зберегти те, що є", — сказав Андрій Піщулін.
Олександр Кучерявий з діями свого партнера Андрія Піщуліна не згодний. Каже що його звинувачують безпідставно і звертатиметься до суду.
Обидва співвласники підприємства звернулися до поліції. За словами заступника керівника Чуднівського відділення поліції Ярослава Мірецького, там заяви розглянули і розбираються у ситуації.
"З даного приводу до поліції надійшло дві заяви від одного та від іншого співвласників. Заяви розглянули і наразі встановлюють всі обставини події. Про результати повідомлять окремо", — розповів представник поліції.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube