На Житомирщині зросла кількість пацієнтів із більш пізніми стадіями розвитку ВІЛ-інфекції

На Житомирщині зросла кількість пацієнтів із більш пізніми стадіями розвитку ВІЛ-інфекції

ВІЛ-інфекція, СНІД, тестування, Житомирщина
На Житомирщині збільшилася кількість пацієнтів із 3 – 4 стадіями ВІЛ-інфекції. Фото ілюстативне Суспільне

В порівнянні з минулими роками на Житомирщині зросла кількість пацієнтів із 3 – 4 стадією ВІЛ-інфекції. Загалом, починаючи з 1995 року, в області виявили 11 106 людей, які мають позитивний результат обстеження на ВІЛ. Житомирщина повністю забезпечена препаратами для надання допомоги ВІЛ-інфікованим.

Про це в коментарі Суспільному сказала завідуюча відділенням профілактики та боротьби з ВІЛ-інфекцією і СНІДом Житомирського обласного медичного спеціалізованого центру Олена Варваровська.

За її словами, є кілька причин зростання кількості пацієнтів із 3 – 4 стадією Віл-інфекції, зокрема:

  • пізнє звернення пацієнтів;
  • зниження настороженості лікарів щодо Віл-інфекції через пандемію коронавірусу та війну.
"Хотілося, щоб не лише профільні лікарі, а це терапевти, інфекціоністи, а й вузькі спеціалісти також звертали на це увагу", — сказала Олена Варваровська.

Сьогодні в області отримати кваліфіковану допомогу та лікування можна на базі міських лікарень Коростеня, Звягеля, Малина та Бердичева, а також така допомога надається в Житомирі.

"Сьогодні обласний медичний спеціалізований заклад забезпечений в повному обсязі препаратами для надання допомоги ВІЛ-інфікованим. Тим, у кого є позитивним результат на ВІЛ, ми назначаємо пожиттєву терапію, незалежно від клінічної стадії. Люди, які приймають терапію, не розповсюджують ВІЛ серед контактних статевим шляхом", — сказала завідуюча відділенням обласного медичного спеціалізованого центру.

За словами Олени Варваровської, тестувати на ВІЛ-інфекцію можна пройти у свого сімейного лікаря, який у випадку виявлення позитивного результату, направить людину до спеціалізованого закладу для отримання лікування.

За загальною статистикою, наданою Суспільному Житомирським обласним медичним спеціалізованим центром, починаючи з 1995 року, в області виявили 11 106 осіб, які мають позитивний результат обстеження на ВІЛ. Захворіло на СНІД 3004 жителя області, померло від СНІДу 1311 людей. Безкоштовно приймають специфічне лікування ВІЛ/СНІД – антиретровірусну терапію 2688 ВІЛ-інфікованих людей, серед яких 60 дітей та 46 переселенців.

ВІЛ-інфекція, СНІД, тестування, Житомирщина
Поширення ВІЛ-інфекції у Житомирській області в період 2005 - 2023 роки. Фото: Житомирський обласний медичний спеціалізований центр

Як писало Суспільне, в Україні проживає близько 257 тисяч людей, які інфіковані ВІЛ. Однак лише 69% людей, які живуть з ВІЛ, знають свій статус і можуть контролювати своє захворювання. Майже третина, через незнання продовжують наражати на небезпеку і себе, і тих, хто поруч.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок