10 листопада в Житомирі відбулася VIII Міжнародна хореографічна асамблея імені Наталії Скорульської. Учасниками стали виконавці з 6 країн. Під час асамблеї збирали гроші для житомирської міської дитячої лікарні.
Про це Суспільному розповіла Президент Міжнародної хореографічної асамблеї Інна Бурдейна.
За словами Інни Бурдейної, цього року до асамблеї долучилися понад 250 учасників, які приїхали до Житомира. Також свої відео надіслали хореографічні колективи та виконавці з Польщі, Грузії, Північної Македонії, Італії та Словаччини.
В рамках проводився Міжнародний фольклорний фестиваль і була конкурсна програма у номінаціях:
- класичний танець;
- неокласика;
- сучасний танець;
- патріотичний танець;
- конкурс хореографії "Лісова пісня".
Фінальної частиною асамблеї став гала-концерт, який в цьому році був благодійним.
"Ми проводимо благодійний гала-концерт на підтримку реабілітаційного відділення житомирської міської дитячої лікарні, — сказала Інна Бурдейна. — Діти не можуть бути поза увагою. Ми вдячні всім, хто підтримав наш захід".
Також в рамках благодійного гала-концерту колектив Школи балету "Avante" Інни Бурдейної передав благодійну допомогу, яку учні школи балету привезли з Польщі, з міста Плоцьк. Це апарат для онкологічного відділення обласної дитячої лікарні вартістю понад 140 тисяч гривень.
Учасниками VIII Міжнародної хореографічної асамблеї стали танцівниці хореографічного колективу "Галатея" із Броварів Ірина та Ангеліна.
"Під час війни потрібно не забувати жити. Не відкладати життя на потім. Допомогти дітям. Ці гроші благодійні. Всі підуть дітям. Це підтримка військових, які зараз потребують нашої допомоги. А наше завдання, гарно виступити, подарувати емоції", — сказала Ірина Кондратюк.
Ангеліна Буряченко розповіла, що коли вона танцює балет "Маскарад" на музику Хачатуряна, думає про підступність Росії, яка довгі роки маскувалася під нашого друга.
"Людина може показатися однією, а насправді під маскою виявитися зовсім іншою. Перемога близько. Потрібно жити, незважаючи на тривоги, на все страшне, що відбувається. Потрібно танцювати", — каже Ангеліна Буряченко.
Серед членів журі конкурсу були солістка Національної опери України ім.Т.Шевчена Катерина Діденко, репетитор балету Національної Опери України Микола Міхєєв, заслужена артистка України, донька балетмейстера Вахтанга Вронського Наталія Надірадзе. Впродовж конкурсу разом із журі в режимі онлайн працювала прима-балерина Національного опери України Катерина Кухар.
Організація асамблеї — на високому рівні, сказала в коментарі Суспільному солістка Національної опери України Катерина Діденко. Також вона відмітила велику кількість учасників, які, незважаючи на війну, приїхали до Житомира з різних міст України.
Щодо їхньої підготовки, то, за словами Катерини Діденко, професійний рівень окремих конкурсантів був дуже високий. Відзначила вона також важливість формату онлайн, адже він дав учасникам із інших країн можливість долучитися до асамблеї.
"Були як державні хореографічні заклади, так і приватні школи — і столичні, і з менших міст України. І асамблея дає можливість як педагогам, так і самим дітям вчитися, обмінюватися досвідом, дає розуміння, над чим їм треба далі працювати. І це важливо", — сказала член журі.
Згадала Катерина Діденко і про благодійну складову асамблеї.
"Дуже приємно, що асамблея не лише дає можливість розвиватися творчо, а й несе благородну місію допомогти хворим дітям. І всі учасники асамблеї фактично долучилися до цієї місії. І це надзвичайно, це — до сліз", — сказала Катерина Діденко.
Також оцінювала виступи конкурсантів заслужена артистка України, акторка театру і кіно, донька балетмейстера Вахтанга Вронського Наталія Надірадзе.
В коментарі кореспондентам Суспільного вона розповіла, що вдруге знаходиться на асамблеї. І має переконання, що ті, хто займається цією професією, і особливо хто викладає і залучає дітей до хореографії, є дуже шанованими людьми. Вони закладають наше гарне майбутнє.
"Я не балерина, але я виросла в балетній сім’ї, для мене це мистецтво дуже близьке. Для мене воно є прикладом прекрасного. Це те, що в людях пробуджує найкращі відчуття. І навіть якщо ці діти, які опановують мистецтво танцю, не стануть хореографами, не будуть в балеті, вони вже отримують уявлення про прекрасне. І тоді вони будуть відноситися більш критично до всього потворного і лихого", — сказала Наталія Надірадзе.
Також вона говорила і про благодійну місію, яку взяли на себе вихованці Школи балету "Аванте" разом із Інною Бурдейною.
"Я вам скажу, що представляти за кордоном нашу країну в такий складний час, це вже великий внесок в культуру України. Але при цьому ще і волонтерити, а ми знаємо, що колектив давав благодійні концерти в Польщі та Македонії, ще заробляти кошти для того, щоб привести необхідне обладнання для дитячої лікарні, для шпиталю — я вважаю, що це подвиг", — говорить Наталія Надірадзе.
Рішенням журі Гран-прі VIII Міжнародної хореографічної асамблеї отримав конкурсант, який виступав у категорії "профі" — соліст Національної опери України Єгор Коновалов.
Кубок мера дістався житомирській Школі балету "Avante" за благодійну місію.
Асамблея проходила в концертній залі Суспільного Житомир — філії Національної суспільної телерадіокомпанії України.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube